Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gümülcine Başkonsolosunu savundu

Yunanistan PASOK-KİNAL Partisi Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, merkezi Dedeağaç’ta bulunan Delta televizyonunda Katerina Kalenderidu ve Pavlos Mihailidis’in sunduğu “İkisi Birlikte” programına konuk oldu. İlhan Ahmet çok çarpıcı cümleler kurarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gümülcine Başkonsolosunu savundu

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkansolosu Murat Ömeroğlu hakkında ağır eleştirilerde bulunmuş, Milletvekili İlhan Ahmet, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Recep Tayyip Erdoğan o zaman 2005’te ve şimdi bugüne kıyasla büyük farklılığı var. Uzun yıllar hükümette olmanın verdiği yorgunlukla karşı karşıya, yirmi yıldan beri hükümet ve meseleler onun için zor ve dolayısıyla da tekrar seçilmesi konusunda sorunu var. Tekrar seçilmeyi sağlayabilecek mi. Sayın Erdoğan’ın seçilememesi durumunda kendisini başka yargısal maceralara götürecek.” Değerlendirmesi yaparak sözlerinde aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu hedef alarak “Özellikle bu Konsolos Yunan seçimlerine karışıyor ve müdahaleler yapıyor, ben çıktım ve bunu yaptım. İyi diplomatları suçlamadım. Türkiye’de mükemmel Türk diplomatlar var. Ve zannedersem özellikle bahse konu bu diplomatın davranışları tüm diplomatları ifşa ediyor, zorda bırakıyor.” Diyerek Başkonsolos Ömeroğlu’nu bir kez daha suçlamıştı. Yunanistan Rodop Milletvekilinin bu sözleri üzerine Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin’e Yunan basını tarafından konuya ilişkin görüşleri soruldu. Mümin’in “ İlhan Ahmet’in görüşlerine katılmıyorum”  cevabı Yunan basınında geniş yer buldu.

ÖNDER MÜMİN’İN TÜRKİYE YANLISI TUTUMU VE BAŞKONSOLOSU SAVUNMASI YUNAN BASININDA GENİŞ YER BULDU

İlhan Ahmet’in Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu hakkında ağır sözlerine karşılık Yassıköy belediye başkanı Önder Mümin’den gecikmeden gerekli ve net cevap geldi.

Yassıköy belediye başkanı Mümin ile yapılan röportajda Sn. İlhan Ahmet’in Delta TV’ye yaptığı açıklamalar ile ilgili olarak özellikle T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu hakkında yaptığı açıklamaları nasıl yorumluyorsunuz? Sorusuna karşılık Yassıköy belediye başkanı Önder Mümin, “Herkesin farklı bir siyasi duruşu ve yaklaşımı var. İşbirliği içinde olduğumuz, milletvekilleri var. Sn. İlhan Ahmet ile hemfikir olduğumuz veya fikir ayrılıklarımızın olduğu konular var. Bu her konuda aynı görüşü benimsediğimiz anlamına gelmiyor. Daha açık konuşmak gerekirse, ben kurumsal bir yapının temsilcisi olarak, T.C. Gümülcine Başkonsolosu sn. Murat Ömeroğlu'na saygı duyuyor, önem gösteriyorum. Ben, Yassıköy Belediye Başkanı olarak, hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de diğer ülkelerin diplomatik temsilcileri ve görevlilerine saygı duymak zorundayım, saygıda kusur etmem. Bu nedenle, sn. İlhan Ahmet’in görüşleri beni ifade etmez, bağlamaz, ne de hakkında yorum yapmaya teşebbüs ederim. Diplomasi başka, siyaset başka, yerel yönetim başka kulvardadırlar.” Diyerek, Başkonsolos Murat Ömeroğlu’nu savundu.

Nijat Ayvaz

Lambadaki Cin

Tel:05376068086

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server