Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kızdıracak sözler

Yunanistan PASOK-KİNAL Partisi Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, merkezi Dedeağaç’ta bulunan Delta televizyonunda Katerina Kalenderidu ve Pavlos Mihailidis’in sunduğu “İkisi Birlikte” programına konuk oldu. İlhan Ahmet çok çarpıcı cümleler kurarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kızdıracak sözler

İlhan Ahmet, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Recep Tayyip Erdoğan o zaman 2005’te ve şimdi bugüne kıyasla büyük farklılığı var. Uzun yıllar hükümette olmanın verdiği yorgunlukla karşı karşıya, yirmi yıldan beri hükümet ve meseleler onun için zor ve dolayısıyla da tekrar seçilmesi konusunda sorunu var. Tekrar seçilmeyi sağlayabilecek mi. Sayın Erdoğan’ın seçilememesi durumunda kendisini başka yargısal maceralara götürecek.” Değerlendirmesi yapan İlhan Ahmet’e bu sözlerinden dolayı tepkiler büyük oldu.

İLHAN AHMET, “BU BAŞKONSOLOS İÇ İŞLERİMİZE KARIŞIYOR”

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkansolosu Murat Ömeroğlu hakkında ağır eleştirilerde bulundu.

İlhan Ahmet, halen görevde olan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu hedef alarak “Gümülcine’deki Başkonsolos Murat Ömeroğlu’na da gelince, “Özellikle bu Konsolos Yunan seçimlerine karışıyor ve müdahaleler yapıyor, ben çıktım ve bunu yaptım. İyi diplomatları suçlamadım. Türkiye’de mükemmel Türk diplomatlar var. Ve zannedersem özellikle bahse konu bu diplomatın davranışları tüm diplomatları ifşa ediyor, zorda bırakıyor.” Diyerek Başkonsolos Ömeroğlu’nu bir kez daha suçladı.

İlhan Ahmet, Başkonsolos Ömeroğlu’nu hedef alan sözleri ile dikkat çekerken sözlerine şöyle devam etti “Benim gücüm halkın ta kendisidir. Sistemler tarafından desteklenerek seçilmen kolay. Ancak bu bir yükümlülük getiriyor. Bu zannedersem Gümülcine’de bulunan şimdiki diplomatı çok rahatsız etti. Cepheye karşı yalan ve sert saldırıyla bana karşı benim gücümü değil, böylece halkın gücünü sınırlandırıyor. Son seçimlerde 10.800-11.000 kişi bana oy verdi. Yunanistan genelinde PASOK’ta oy birincisiyim.” Dedi.

Nijat Ayvaz

Lambadaki Cin

Tel:05376068086

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server