CHP seçim stardı verdi

14 Mayıs günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için CHP Edirne teşkilatı seçim stardı verdi ve sahaya indi. İl Başkanı Kahraman, “Cumhuriyetimizi hep birlikte, demokrasi ile taçlandıracağız.” Dedi.

CHP seçim stardı verdi

CHP Edirne İl Teşkilatı Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim çalışmalarına başladı. CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'nda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Parti yönetimi ve partililerin katıldığı seçim stardı programında  konuşan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “Bugün 13.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için seçim startını veriyoruz! Millet İttifakının değerli Genel Başkanlarına , Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanına duydukları güven için teşekkür ederiz.Millet İttifakı ortaklarımızla, el ele , omuz omuza yürüyeceğimiz bir yola çıkıyoruz.Cumhuriyetimizi hep birlikte, demokrasi ile taçlandıracağız.84 milyona Barış ve Demokrasi, Gençlere umutlu bir gelecek, Kadınlara huzurlu bir yaşam, Dezavantajlı gruplara adalet ve eşitlik, Çalışanlara ve emeklilere hakkaniyetli bir yaşam için çalışacağız.” dedi. Kahraman sözlerine şöyle devam etti,

“Millet İttifakı İktidarında

-CUMHURİYET  ve Halk, DEVA bulacak!

-DEMOKRAT Türkiye, İYİ olacak!

-GELECEK VE SAADET, Milletimizin olacak!

13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu herkesin Cumhurbaşkanı olacak! Biz Hazırız , Biz el ele verdik. Milletimiz, önce feraha sonra  refaha kavuşacak. Birlikte yürüdük, birlikte kazanacağız! Ülkemize Hak, Hukuk ,Adalet gelecek! Ülkemiz, küllerinden yeniden doğacak!

Biz kazanırsak Türkiye kazanacak! Birleşe birleşe kazanacağız!

Atam!İlke ve Devrimlerinin sonsuz aydınlığında yürürken, Laik ,Demokratik ve Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşaması için hiçbir mücadeleden yılmayacağız.  Senin huzurunda, Milletimize söz veriyoruz!”

Haber/Şafak Çekver

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu