Bu defa seçimle

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kuruluda  mevcut İl Başkanı Serpil Tütüncü, Alpay Alpagut Engin ve Nevzat Gürkaynak’ın yarıştığı seçimi, ezici çoğunlukla kazandı. Tütüncü, güven tazelediği seçimde oy kullanan 513 delegenin 376’sının oyunu  aldı. Alpay Alpagut Engin 125 oy alırken, Gürkaynak ise 12 oy aldı.

Bu defa seçimle

İYİ Parti Edirne teşkilatında genel kurul heyecanı vardı.  Bu gün yapılan genel kurulda Mevcut İl Başkanı Serpil Tütüncü  376 oy alarak güven tazeledi. İl Kongresinde Divan Başkanlığına Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Başkan Yardımcılığına Abdullah Naci Ünsal, divan üyeliklerine Hasan Aktaş, Kürşat Yamaner, Fırat Dost, Hakan Doğan ve Mehmet Hanifi Vural seçildi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının olunmasının ardından yönetimin faaliyet raporları okunarak ibra edildi. Ardından adaylar tanıtım konuşması yaptılar.

“EDİRNE’Yİ İLERİYE TAŞIMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Kongrede  konuşan İl Başkanı Serpil Tütüncü, listelerinin rengini beyaz olarak seçtiklerini ve beyaz bir sayfa açarak İYİ Parti’yi Edirne’de ileriye taşımak için mücadele edeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi: “5 yıl Önce Meral Akşener yola çıktığında cesurlar ve iyiler benimle gelsin dedi. Fakat Önüne o kadar çok engeller çıktı ki.  Fakat genel başkanımız Akşener, umuduyla, inancıyla, halkımızın umutlarının tükendiği anda İYİ Partimizi yaşama geçirdi..  İYİ Parti ülkemize bir güneş gibi doğdu. Önümüzdeki seçim çok kritik bir seçim. Ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçim. Bu seçim ülkemizin kurtuluş seçimi. Çok çalışacağız, partimizi Türkiye’de ve ilimizde birinci parti yapacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener’i de başbakan yapacağız.  Cumhuriyetimizin ikinci asrı kadınlarımızın yılı olacak. Kadınlar kelebek etkisiyle kanatlarını çırparak ikinci asrımızı kadınlar yılı yapacak. Erkeklerimizde bizim yanımızda hep birlikte bu ülkeyi layık olduğu yere taşıyacağız.  Sevgiyle gelişen, üreten, adaletle özgürleşen bir ülke istiyoruz. Son 20 yılda sağlık sistemimiz çöktü. Taşıma suyla değirmen dönmez dedik. Tarım çökertildi. Biz programlarımızla, planlarımızla bunları aşacağız.  Yılmayacağız, umutla yorulmadan dinlenmeden koşacağız. Şehri bir canlı olarak gören belediye başkanına sahip olacağız. Şehirlerin bir psikolojisi vardır. Şehirler yaşarlar. Şehirler  bina yada alt yapı değildir sadece. Bunu bilerek bunlara layık belediye başkanlarıyla inşallah geleceğiz” Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede, 597 delegenin 514’ü oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Tütüncü 376,  Engin 125 ve Gürkaynak 25 oy aldı.

DAVUL ZURNALI KUTLAMA

Seçimlerin bitmesinin ardından partililer davul-zurna eşliğinde kutlama yaptı. Partililer, yeniden Güven tazeleyen Serpil Tütüncü’yü kutlayarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu