LİGLER BAŞLAYACAK MI?

2020 yılını kabusa çeviren Koronavirüs hastalığından sonra spor takvimlerini belirlemeye çalışan Kulüplerden ve Federasyon yetkililerinden art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor.
Bir çok spor insanı henüz liglerin açılmasının erken olduğunu ve virüsün halen önemli bir tehdit ve tehlike arz ettiğini belirtmesine rağmen, Federasyonlar aldıkları kararlarla taşları yerine oturtmaya ve düzeni kurmaya çalışıyorlar.
En son Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin ve Fenerbahçe Can Bartu tesislerinde çalışan 1 personelin Covid19 testinin pozitif çıkması, Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Sk' da 2 futbolcuda virüsün görülmesi, Sancaktepe Fk'da 9 kişide, Tff 1. Lig ekibi BB Erzurumspor 'da ise 11 isimde Coronavirüse rastlanması  ve İnegölspor'da  2 kişinin virüse yakalanması, her ne kadar süreci zora soksa da; Türk sporu, tarihinin en önemli mücadelesini veriyor.
TFF İstanbul İl Temsilcisi ve İASKF Genel Sekreteri Ali Tanrıyaşükür ‘Önce Sağlık’ derken, "Koronavirüsü illetinden tamamen kurtulmamız gerekiyor. Hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir " diyerek görüşlerini belirtti.
TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Hasan Arslan ise, bu süreçde, Futbol Federasyonu Sağlık Kurumu’nun yayınlamış olduğu, müsabaka talimatıyla maça nasıl gelinip  gidileceğini ve futbolcular ile antrenörlerin neler yapması gerektiğini açıkladıklarını, sıkıntıya düşmeden ligi tamamlamaya çalışacaklarını belirtti.
Spor camiasının duayeni ünlü teknik direktör Güvenç Kurtar ise, TFF Başkanı Nihat Özdemir’ e bir mail göndererek, seyircisiz oynanacak maçlarda sağlık ekibiyle birlikte güvenli ve kontrollü bir şekilde  azami özenin gösterilmesinin, futbolcularımızın sağlığı açısından şart olduğunu ve hakemlerin Riva da kampta güvende tutulduğunu ayrıca sporcuların belirlenmiş  yerlerde kamp yapmasının sağlık açısından gerekli olduğunu dile getirdi.
Bu arada Güngören de İstanbul Gençlergücü Sk. Başkanı Özgür Subaşı ve Güngören Sk 2. Başkanı Bülent Parlakkılıç, bu zor günlerde yüzleri güldüren umut dolu bir açıklama yaparak Güngörenspor’un alt yapısından çıkan ve geldiği yeri unutmayan Güngören’in gururu Ankaragücü Sk kaptanı ve kalesini koruyan Korcan Çelikay’a, yardıma muhtaç insanlara bağışta bulunduğu için teşekkür ettiler.
Korcan Çelikay bu özverili davranışıyla,spor camiasının ne kadar yardımsever ve duyarlı bir topluluk olduğunu da kanıtlamış oldu.

YORUM EKLE