İngiltere Vize Ücretleri ne kadar?

İngiltere vizesi almak için İngiliz hükümetine belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. İngiltere vize ücretleri, vize almak için başvuran her bir kişi için farklılık gösterebilir. İngiltere vize ücretleri, başvuru sırasında ödenmektedir. Bu ücret, vize almak için başvuran kişinin başvurduğu vize türüne göre değişebilir.

İngiltere Vize Ücretleri ne kadar?

İngiltere vize ücretleri İngiltere Göç İdaresi tarafından her yıl güncellenmektedir. Bu ücretler, her vize türüne göre farklıdır. Örneğin, turist vizesi ücreti ile çalışma vizesi ücreti aynı değildir. Çalışma vizesi ücretleri, her zaman ziyaret vizesi veya turistik vize ücretlerinden daha yüksektir. Ayrıca her bir vizenin ücreti, vizenin süresine göre de değişmektedir. Kısa süreli vizelerin ücretleri, uzun süreli vize ücretlerinden daha düşüktür.İngiltere vize ücretleri, vizenin süresine ve İngiltere’ye seyahat etme amacına göre değişmektedir. Bu yüzden İngiltere vize ücretleri hakkında belli bir fiyat vermek oldukça zordur. Ancak, İngiltere’nin resmi web sitesinde bulunan vize ücretleri sayfasından güncel fiyat listesine ulaşılabilmektedir. İngiltere vize ücretleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vize Danışmanlık Merkezimizle iletişime geçiniz.

İNGİLTERE TURİST VİZESİ NE KADAR?

İngiltere turist vizesi, standart ziyaretçi vizesi ile alınmaktadır. Standart ziyaretçi vizesi ücretleri ise, vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Standart ziyaretçi vizesi alarak, İngiltere’ye turizm, eğitim veya iş amacıyla seyahat edebilirsiniz. Bu vize ile İngiltere’de en fazla 6 ay kalabilirsiniz. İngiltere 6 aylık vize ücretleri 85 sterlindir. Çocuklar için 6 aylık vize ücreti ise 49 sterlindir. Standart ziyaretçi vizesi, vergilerle birlikte 6 aya kadar yaklaşık 100 sterlindir. Standart ziyaretçi vizesi için seyahatinizden 3 ay önce başvuru yapmalısınız.

1 YILLIK İNGİLTERE VİZESİ NE KADAR?

İngiltere vizesi seyahat amacına ve süresine göre farklı kategorilere ayrılır. Seyahat amacınıza göre başvuruda bulunabileceğiniz farklı vize türleri vardır. Başlıca İngiltere vize türleri; öğrenci vizesi, ziyaretçi vizesi, çalışma vizesi ve aile vizesidir. Bu vize türleri de kısa ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılır. İngiltere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize vermektedir. 6 aylık vizeler kısa süreli vizeler olarak geçer. 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vizeler ise uzun süreli vize olarak adlandırılır. İngiltere’de okumak, akademik eğitim almak isteyenler ile İngiltere’deki sağlık kuruluşlarında tedavi olmak isteyenler için 6 aydan 1 yıla kadar ziyaretçi vizesi verilmektedir. Bu vizenin ücreti 2023 yılı için yaklaşık 251 dolardır. Çocuğu İngiltere’de eğitim gören aileler için 1 yıllık vize imkânı sunulmaktadır. Anne veya baba, bu vize ile 12 ay İngiltere’de kalabilmektedir. Aileler için sunulan ebeveyn vizesinin ücreti ise yaklaşık 667 dolardır. 1 yıllık İngiltere vize ücretleri 2023 yılında yaklaşık 170 sterlindir.

2 YILLIK İNGİLTERE VİZESİ NE KADAR?

2 yıllık İngiltere vize ücretleri, vize türlerine göre değişmektedir. İngiltere’den 2 yıllık vize alabilmek için ziyaretçi vizesinin uzatılması gerekmektedir. Sağlık, eğitim, iş gibi nedenler için İngiltere’ye 2 yıllık vize başvurusu yapılabilmektedir. 2 yıllık İngiltere vizesi başvurusu için ödenecek ücret yaklaşık 348 sterlindir.

5 VE 10 YILLIK İNGİLTERE VİZESİ NE KADAR?

5 yıllık İngiltere vizesi, İngiltere’de 5 yıllık, uzun bir süreyle kalma izni veren bir vize türüdür. Bu vize, İngiltere’de eğitim, çalışma, turizm veya diğer sosyal faaliyetler için geçerlidir. 5 yıllık vize ücreti ise yaklaşık 650 sterlindir. 10 yıllık İngiltere vizesi, İngiltere'de 10 yıl süreyle kalma hakkı veren bir izindir. 10 yıllık İngiltere vizesi, İngiltere'ye 10 yıl boyunca giriş yapmak veya ülkede kalma hakkı verir. 10 yıllık vize alan bir kişi, İngiltere'de çalışabilir, eğitim görebilir veya diğer sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilir. 10 yıllık İngiltere vizesi, yaklaşık 900 sterlindir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu