Herkes kendi medyasını kurdu, basının pabucu dama atıldı

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile bir çok belediye ve kamu kurumu kendi medyasını kurarak etkinliklerini, haberlerini bu mecradan yayınlaması, canlı yayınlar ile halka ulaştırmasından sonra yazılı basının ve ajansların pabucu dama atıldı. Son yapılan düzenleme ile yıllardır Valilik protokol listesinde yer alan yerel basın ve ajans temsilcilikleri protokol listesinden çıkarıldı.

Herkes kendi medyasını kurdu, basının pabucu dama atıldı

Kamu kurum ve kuruluşlarının, Belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin basına ihtiyacı kalmadı. Sosyal medyanın hızla yaygınlaşması ile kendi medyalarını kuran kurum ve kuruluşlar ile Belediyeler, internet siteleri üzerinden, sosyal medya hesaplarından tüm haber ve etkinliklerini duyuruyor, canlı yayınlar ile vatandaş ile buluşturuyor. Zor şartlarda  ayakta durmaya çalışan yerel medya  ve ajans temsilcilikleri ise  son protokol uygulaması ile Valilik protokol listesinden çıkarıldı.

PROTOKOL LİSTESİNDEN ÇIKARILDILAR

Son uygulama ile Yerel basın sahipleri, yazı işleri müdürleri ve ajans temsilcileri Valilik protokol listesinden çıkarıldı. Uygulama ile yerel basın ve ajans temsilcileri protokol listesinden çıkarıldı. Geçmiş yıllarda  Valilik ve diğer kurumlar tarafından yapılan etkinliklere davet edilenler, bu uygulama ile listede isimleri yer almadıkları için bir çok zaman haber konusu olacak olaylara bile davet edilmiyor.

EN ESKİ GAZETECİ DERNEĞİ LİSTEDE YOK

Öte yandan rahmetli Mermet Karagöz tarafından kurulan ve Edirne’nin ilk Gazeteciler Derneği olan, Rahmetli Vali Fahri Yücel tarafından Kaleiçi semtinde 2 katlı konak tahsis edilmesine rağmen bu güne kadar  tek bir gazetecinin faydalanamadığı kon ağa sahip olan Edirne Gazeteciler Derneği de yeterli üye sayısına ulaşmadığı için protokol listesinde  yer almadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server