Atatürk düşmanlığı son bulmuyor.

1’nci Murat Mahallesi’nde çocukların oyun alanı olarak kullanılan alanda yer alan çocuklar ve Atatürk konulu postere kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesici ve delici olduğu tahmin edilen nesne ile saldırıda bulunuldu.

Atatürk düşmanlığı son bulmuyor.

Whatsapp ihbar hattımıza gelen ihbar neticesinde Çocuk Park’ının bir bölümünde yer alan Atatürk posterine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıda bulunulduğu görüldü. Çevredeki vatandaşlar ,yetkililerin konuyla ilgili bir an önce inceleme başlatması gerektiğini söylerken,bu hain saldırı neticesinde oluşan hoş olmayan görselinde bir an önce değiştirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

NE OLMUŞTU ?

2014 yılında ,82 yaşındaki Kıymet Peker'in inşaat yapılmasını engellemek için kepçenin önüne oturmasıyla gündeme gelen bölgeye çocuk parkı yapıldı. Yıllardır süren davanın ardından belediye arsayı alarak bölgeye 'Kıymet Teyze Parkı' kurmak için çalışma başlatmıştı.

1'inci Murat Mahallesi'nde çocukların oyun alanı olarak kullanılan yeşil alanın, imara açılmasıyla bölgeye gelen görevliler kepçelerle inşaat başlatılması için yıkım çalışması yapmak istemişti. Görevlilerin faaliyetini görüp yeşil alana inen mahalleli Kıymet Peker de sandalyesiyle kepçenin önüne oturarak çalışmasını engellemişti. Peker'in başlattığı direniş, kısa sürede mahallelinin de desteğini gördü. Bölgedeki görevlilerin kepçeleri çekmesiyle sonuçlanan olayda, daha sonraki süreçte İdare Mahkemesi Belediye Meclisi'nin aldığı imar kararını bozdu.

UNİ HABER AJANSI7ŞAFAK ÇEKVER

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server