Anıtlar kurulu görmüyor mu?

Edirne'nin en önemli tarihi eseri Alipaşa çarşısı tabela zengini oldu. Son olarak çarşının üst kapısı yanındaki bir işyeri vatandaşın gözüne sokar gibi koyduğu tabela ile tepki topladı.

Anıtlar kurulu görmüyor mu?

Tarihi Alipaşa çarşısının dış duvarları tabelalardan görünmez iken, son olarak bir işyerinin vatandaşın gözüne sokar gibi astığı ve herkesin tepkisini toplayan tabelası tuz biber ekti. Tabelanın  vatandaşın kafasının üzerine düşecek gibi konduğunu belirten vatandaşlar, "Hadi duvarlar zaten tabelalardan görünmez oldu. Zamanında yetkililer tarihi eserlerde tek tip tabela uygulanacağını söylediler ama bu güne kadar bunun olduğunu görmedik. Şimdi ise tam bir çirkinlik abidesi gibi duran tabela konmuş. Anıtlar kurulu müdürü ve üyeleri hiç mi buradan geçmiyor? Belediye Zabıta hiç mi görmüyor. Allah bilir belediye bundan tabela vergisi bile alıyordur. Bu tabela buraya yakışıyor mu? İşyeri zaten duvarına tabela koymuş bir de buraya kelebek konmuş bir tabela. Edirne bu kadar sahipsiz mi? Tarihi eserlerimiz sahipsiz mi? Yetkililer ne iş yapar?" diye sorarak sitemlerini dile getirdiler.

TABELA DÜZENLEMESİ ŞART

Bu arada tarihi eserlerde tabela düzenlemesinin şart olduğunu belirten vatandaşlar, "Özellikle Alipaşa çarşısı, Bedesten , Kervansaray otel gibi tarihi eserlerin dış taraflar tabela ile kaplanmış durumda. Acilen bir tabela düzenlemesi yapılmalı ve tüm tabelalar standart olmalı. Edirne'de herkes kafasına göre tabela asıyor. Edirne Belediyesi bunları görmüyor mu? Yoksa tabela vergisi aldıkları için mi sesleri çıkmıyor? Yıllardır söyleniyor ama bir türlü tabela konusu çözülmedi" dediler.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server