T.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı Kılıç: "Gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz"

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik "Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim" açıklamasında bulundu. Kılıç’ın açıklaması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

T.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı Kılıç: "Gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz"

Edirne’nin en güzide kurumlarından olan Trakya Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri olarak görev yapan Prof. Dr. Cevdet Kılıç, kişisel facebook hesabından yaptığı paylaşımda Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de… Şöyle söyleyeyim. Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim.” ifadelerini kullandı.

Dekan Kılıç’ın eylem yapan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef alan bu ifadelerine sosyal medyada tepki yağdı. Öte yandan Kılıç, dünyanın ve Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen okulun kapatılmasına yönelik de “Şöyle yapalım. Boğaziçi üniversitesini kapatalım yerine üniversite kuralım” ifadelerini kullandığı görüldü. Prof. Dr. Cevdet Kılıç 5 Haziran 2018 tarihinde T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından Üniversite Genel Sekreterlik Görevine atanmıştı.
Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server