Test geri mi gelecek?

Bulgaristan, Koronavirüs vaka ve ölüm sayısında rekor kırdı. Salgınında günlük vaka sayısı ilk kez 4 bini aşınca Türkiye'ye gelen Bulgar vatandaşlarına yeniden dönüşlerinde  Covit 19 testi gündeme geldi

Test geri mi gelecek?

Bulgaristan’da koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı ilk kez 4 bini aştı. Bulgaristan Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yayımlanan rakamlara göre,  ülkede yapılan 11 bin 66 testin yüzde 36,5’i ‘pozitif’ çıktı. 4 bin 41 kişide vaka tespit edilmesiyle yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının başından bu yana virüs bulaşan kişi sayısı 60 bin 537’ye ulaştı. 37 bin 581 aktif vakanın bulunduğu ülkede, 210’u yoğun bakımda olmak üzere 2 bin 922 hasta tedavi görüyor. Ülkede, son 24 saatte 63 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Toplamda ise koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı bin 412 oldu.Ülkede salgında enfekte olanların arasından toplamda 21 bin 544 kişinin de iyileştiği açıklandı. Son 24 saat içinde 507 kişi iyileşti.Hastanede tedavi gören koronavirüs hastalarının sayısı 2 bin 922 olurken, 210 hasta da yoğun bakımda bulunduğu belirtildi.

ÖNLEMLER ALINMIŞTI

Bulgaristan Hükümeti, geçen hafta, kapalı ve açık kamusal alanlarında maske takma zorunluluğu getirilmiş,  Ülkede, spor müsabakalarının seyircisiz yapılması, konser, tiyatro ve sinema salonlarının yüzde 30 kapasiteyle çalışması kararı alınmıştı.

Şimdi ise yeniden ülke dışına çıkan vatandaşlara test zorunluluğu gündeme geliyor. Romanya'nın Bulgaristan'ı riskli ülkeler listesine almasından sonra Covit 19 testinin gündeme gelebileceğini belirten kaynaklar, "Türkiye'de artan vakalar gözleri yeniden Türkiye!de alışveriş için gidenlere çevirdi. Kısa süre sonra Türkiye'ye alışveriş için gidenlerin Bulgaristan'a dönüşünde test yaptırması istenebilir" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server