Temizlik seferberliği başlatıldı

Uzunköprü Belediyesi haftasonunda ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek ; ilçe genelinde temizlik seferberliği başlattı.

Temizlik seferberliği başlatıldı

Uzunköprü Belediyesi tüm birimleri ile tam kadro ilçe genelinde temizlik çalışması yaptı. YKS sınavı dolayısıyla ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan ve tüm belediye personeli şehrin dört bir yanını temizlediler. Başkan Özlem Becan’ın da bizzat katıldığı çalışmalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Kepçe, kamyon, sulama traktörü, ilaçlama traktörü, çayır biçme traktörü, sulama tankeri, tırpan ve çim biçme makineleriyle, 212 kişiden oluşan 16 ekip tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; cadde, sokak ve meydanlar süpürülürken, aynı zamanda kaldırımlarda ot ve ağaç dalları budanarak ilçenin dört bir yanında mıntıka temizliği yapıldı. 

İlçe genelinde çok kapsamlı bir temizlik çalışması başlattıklarını belirterek, başlattıkları temizlik seferliğinin sistemli bir şekilde sürdürüleceğini dile getiren Özlem Becan "Tüm ilçeyi kapsayan bu temizlik çalışması ile amacımız sağlığımızın ne denli önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bu günlerde her daim olduğu gibi halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek. Bunun için Uzunköprü Belediyesi olarak her zaman göreve hazırız. Bu kapsamda ilçemizin farklı noktalarında bu gün ekiplerimiz ile temizlik hareketi başlattık. Bu çalışmamız periyotlar halinde devam edecek. Herşey çok güzel bir Uzunköprü için” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu