Tabut yetişmiyor, ölümler korkutuyor

Ülke genelinde en çok vakaların görüldüğü bölgelerden olan Trakya'da Korona nedeni ile meydana gelen ölüm sayıları korkutuyor. Ölümler ile birlikte Belediyeler tabut yapımında tan kapasite çalışıyor.

Tabut yetişmiyor, ölümler korkutuyor

Ölüm oranlarının Edirne İl merkezinde günlük 10-15 arasında olduğunu, ilçeler ile birlikte oranın günlük 25 kişiye çıktığını belirten yetkililer, ölüm oranlarının Korona ile birlikte aşırı bir yükselişe geçtiğini söylediler. Artan vaka sayıları ile birlikte günlük ölüm oranlarının da arttığını belirten yetkililer, ölümlere bağlı olarak tabut yapımının da artışına dikkat çektiler.

ÖZEL TABUT YAPILIYOR

Trakya'da bir çok belediye, mobilya atölyelerinde tabut üretimi yaparken, tabıtların içlerinin galvaniz kaplandığını belirttiler. Mobilya ustaları," son dönemde aşırı bir yoğunlukla tabut yapıyoruz. Bunun en büyük nedeni Korona nedeni ile ölümlerin artması. Tabutları özel olarak içleri galvaniz veya çinko kaplı olarak yapıyoruz. Hastalığın yayılmaması için alınan bir önlem. Ayrıca tabutların nasıl olacağı konusunda da genelge var" dediler.

EDİRNE GÜNLÜK ÖLÜM SAYISI ARTIŞTA

Öte yandan vaka sayısı olarak ülke genelinde ilk 10 arasında bulunan Edirne'de günlük ölüm oranları da artışta. Edinilen bilgiye göre Edirne merkezde günlük ölüm oranları 10-15 arasında değişiyor.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server