Ne bağlık, ne dere yatağı kaldı

Merkez nüfusu 191 bin olan Edirne’de 130 bin bağımsız konut oldu. Hızlı yapılaşma ile bağlıklar, dere yatakları betona gömülürken, nüfus sayısına yaklaşan konutların bir çoğunun boş tutulduğu görülüyor. Binalar ile ilgili denetimlerin eksiksiz yapılmasını isteyen vatandaşlar, özellikle zemin etütleri konusuna dikkat çekiyor.

Ne bağlık, ne dere yatağı kaldı

Edirne konut zengini oldu. Merkezde 191 bin nüfusa sahip olan Edirne’de 130 bin bağımsız konut olması, Edirne’nin her alanının betona gömülmeye başladığının göstergesi oldu.

HER YER BETONA GÖMÜLDÜ

Bir amanlar üzüm bağları, dere yatakları ile bilinen Edirne’de ne bağlık kaldı, ne dere yatağı. Otoban tellerine kadar devam eden inşaatların bir çoğunun dere yataklarına yapıldığını belirten vatandaşlar, “Bir zamanlar bu bölgede ve İskender köy civarında bir çok dere vardı ama şimdi tek bir dere kalmadı. Peki ne oldu? Her yer beton oldu. Edirne’de yüzlerce boş ev var ve fiyatlar her geçen gün yükseliyor. Edirne belediyesi yeni alanları imara açmasın, ruhsat vermesin. Kısa bir süre sonra her kişi başına bir konut olmuş olacak. 191 bin kişinin yaşadığı bir şehirde 130 bin bağımsız konut var. Bir yerde yanlışlık yok mu?” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu