Komşuda korkutan deprem!

Bulgaristan’ın Plovdiv (Filibe) kenti yakınlarında öğle saatlerinde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Plovdiv ve çevresinde çok şiddetli hissedilirken, başkent Sofya’da da hissedildiği açıklandı.

Komşuda korkutan deprem!

Depremle ilgili yapılan ilk açıklamada Richter ölçeğine göre 4,2 büyüklüğünde olduğu ifade edilmişti; fakat daha sonra depremin şiddeti 4,5 olarak düzeltildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi, Plovdiv’e 11 km, başkent Sofya’ya ise 136 km mesafede olduğu ve saat 14:01’de gerçekleştiği açıklandı. 2 kilometre derinlikte meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre hasar meydana gelmedi.

Vatandaşların bildirmesine göre, şiddetli deprem başta Plovdiv olmaka üzere, Sofya, Pleven, Ruse, Sevlievo, Karlovo, Haskovo, Kazanlık, Smolyan v.b. kentlerde de hissedildi.

İlk Türkiye sordu

Depremdem bir kaç saniye sonra ilk hal hatır soran Türkiye oldu. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin sağladı sistem sayesinde Türkiye’den bir vatandaş ‘Nasılsın komşu?’ diye sordu. Daha sonra aynı sistem içerisinde depremi hisseden vatandaşlar yaşadıklarını paylaştı.

Deprem ayrıca Bulgaristan’ın komşuları Romanya ve Yunanistan’da hissedildiği ifade edildi.

İlk belirlemelere göre, Plovdiv yakınlarında Richter ölçeğine göre 4,5 büyüklüğünde meydana gelen depremde ölen ya da yaralanan olmadı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server