Komşu önlemleri arttırdı

Bulgaristan’da COVID-19 virüs salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında Bulgaristan Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tedbirler alındı. Buna göre illerin giriş ve çıkışlarında geçiş noktaları oluşturulacak ve yolcuların seyahat amaçları denetlenecek.

Komşu önlemleri arttırdı

Komşumuz Bulgaristan coronavirüs salgınına karşı tedbirleri genişletiyor. Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in imzasının bulunduğu genelgeye göre artık Bulgaristan’da parklara yapılacak ziyaretler yasaklandı. Ayrıca 60 grubu altındaki kişilerin her gün saat 08:30 – 10:30 arası gıda ürünü satılan mağazalara ve eczanelere gitmeleri de yasaklanıyor. Yayınlanan talimatname şu şekilde;

1. Parkların, şehir bahçelerinin, kamuya açık ve kapalı çocuk ve spor mekanları ile tesislerin ziyaretine son verilmektedir.

2. İçişleri Bakanlığı makamları, illerin giriş ve çıkışlarında denetim geçiş noktaları oluşturacak ve yolcuların seyahat amaçlarını denetleyecek.

3. İkinci maddede belirtilen denetim geçiş noktalarından, seyahat edenin ilgili yerleşim yerinde çalışıyor olmasından, kendisinin veya yakınlarının sağlık durumundan, mevcut veya daimi ikamet adresine dönüyor olmasından kaynaklanan vazgeçilmez gerekçelerle geçilebilecek.

II. 60 yaş grubu altındaki kişilerin her gün saat 08:30 – 10:30 arası gıda ürünü satılan mağazalara ve eczanelere gitmeleri yasaklanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER