Kılıçdaroğlu ne diyecek?

Cezaevinden yazdığı  mektuplar ile CHP Genel Başkanını tehdit ettiği, hakaret ettiği öne sürülen, CHP Genel Başkanının infaz yasasından faydalanmasına karşı çıktığı Alaattin  Çakıcı'nı, CHP'li Başkan Recep Gürkan'ı ziyareti gözleri CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na çevirdi.

Kılıçdaroğlu ne diyecek?

16 yıllık cezası sonunda MHP'nin teklifi ve Ak Parti'nin desteği ile meclistn geçen infaz yasası ile serbest kalan Alaaatin Çakıcı'nın Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyareti gözlerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çevrilmesine neden oldu. Bilindiği gibi  bir çok suçtan yargılanan ve cezasını çekmekte iken infaz yasasından yararlanarak cezaevinden çıkan  Çakıcı konusunda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu CNN Türk Televizyonunda katıldığı programında net tavrını koymuştu

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında infaz yasasının aslında bir af  olduğunu ve mafya liderlerinin af edilmemesi gerektiğini söylemişti. Alaattin Çakıcı için konuşan Kılıçdaroğlu,  "Bir mafya lideri ile ben nasıl yan yana gelirim. Adı cinayetlere karışmış biri ile nasıl yan yana gelirim. Bu nasıl bir vurdumduymazlık. Mafya  Liderlerinin, adı cinayetler ile anılanların  affına karşıyım" demişti.

ÇAKICI, KILIÇDAROĞLU İÇİN NELER SÖYLEMİŞTİ?

Alaattin  Çakıcı ise cezaevinden yazdığı  ve bazıları hakaret içerdiği için cezaevi yönetimi tarafından gönderilmeyen mektuplarda CHP Genel Başkanı için şunları söylemişti.

Şimdi gözler CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun bu ziyaret için neler söyleyeceği ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın neler söyleyeceği..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu