“Kadınların güvencesi devlet olacak”

CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, kadına yönelik her türlü şiddetin insanlığın utanç kaynağı olduğuna vurgu yaparak, “Kadınlar da hakkını alacak. İstanbul sözleşmesi 1 hafta içinde yürürlüğe girecek. Kadının güvencesi devlet olacak!” ifadelerini kullandı.

“Kadınların güvencesi devlet olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 28. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Ahmet Baran Yazgan, kadınlara yönelik şiddete dikkat çekti. Türkiye’de son yıllarda kadın cinayetlerinin arttığına işaret eden Yazgan, kadına yönelik şiddetin insanlığın utanç kaynağı olduğunu dile getirerek, “İstanbul sözleşmesi 1 hafta içinde yürürlüğe girecek” dedi. Yoksullukla mücadele edeceklerini belirten Yazgan, “Bugünün yoksulluğu yöneten düzenini sonlandırmak için şimdi tüm Türkiye’de yoksullukla gerçekten mücadele etme ve yoksulluğu bitirme zamanı. CHP iktidara geldiğinde sosyal yardımlar kesilecek dediler; CHP’li belediyeler sosyal yardımları kesmek bir yana, sosyal yardım alan aile sayısını arttırdı, toplam sosyal yardım tutarlarını 4-5 katına çıkardı” diye konuştu.

“YARDIMLARI AİLEDEKİ KADININ HESABINA YATIRACAĞIZ”

Partisinin kadınlara yönelik teşviklerine de değinen Yazgan, şunları söyledi: “Aile Destekleri Sigortası kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere her ay durumuna göre tam, yarım ya da çeyrek altın tutarında sosyal yardım vereceğiz. Bu yardımları ailedeki kadının hesabına yatıracağız. Devlet okullarındaki çocuklara ücretsiz öğle yemeği, süt ve su vereceğiz. Kadınların iş gücüne daha aktif katılımını sağlamak amacıyla kreşlerin sayısını artıracağız. Kadınların istihdama katılımı için teşvikler sağlayacağız. Kadın girişimciliğine yönelik özel teşvik paketleri hazırlayacağız. Kamu alımlarını, kadın girişimcileri desteklemek için etkili biçimde kullanacağız. Tarımda çalışan kadınlara sosyal güvenlik prim desteği sağlayacağız. Temel ihtiyaç olan kadın hijyen ürünleri üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Kadına Yönelik Şiddetle Toplumsal Mücadele Seferberliği başlatacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar izinli olacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server