İbrahim Acar’ın ismi yaşatılacak, Ağa Selim Fahri Hemşehri olacak

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, Edirne Belediyesi Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni Edirne’ye kazandıran, 3 altın kemerin ebedi sahibi Seyfettin Selim’e Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı verilecek, Edirne Amatör Sprouna büyük katkıları olan merhum İbrahim Acar’ın ismi ise yaşatılacak.

İbrahim Acar’ın ismi yaşatılacak, Ağa Selim Fahri Hemşehri olacak

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, Edirne Belediyesi Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni Edirne’ye kazandıran, 3 altın kemerin ebedi sahibi Seyfettin Selim’e Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı verilmesi, Edirne Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. 662. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’e Fahri Hemşehrilik Payesi ve Beratı, Edirne’nin Kurtuluşunun 100. yılının kentte coşkuyla kutlanacağı 25 Kasım 2022 tarihinde takdim edilecek.

İBRAHİM ACAR’IN İSMİ BU KENTTE YAŞATILACAK

Öte yandan Edirne’de amatör sporun gelişmesine büyük katkılarda bulunan ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz İbrahim Acar’ın isminin bir cadde ve sokağa verilmesi konusu da Belediye Meclisi’nde görüşülerek, Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonuna havale edildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçtiğimiz günlerde vefat eden İbrahim Acar’a bir kez daha rahmet dileyerek, İbrahim Acar’ın, Edirne’de amatör sporun gelişmesi için üstün bir çaba sarf ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server