Edirne’nin her köşesi otopark oldu

Edirne kaçak otopark cenneti oldu. Her köşe başında açılan, trafiği tıkayan ve araç geçişine açık olmasına rağmen otopark işletmecileri tarafından otopark alanı olarak kullanılan yerler vatandaşı çileden çıkarıyor. Vatandaşlar, “Otoparklar neden denetlenmiyor, ruhsatları var mı?” diye sorarken, Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak, özellikle Maarif Caddesinde park yasağı getirilmesini istedi.

Edirne’nin her köşesi otopark oldu

Edirne’nin en eski mahallesi olan Kaleiçi, son yıllarda otomobillerin gün boyunca park edildiği bir alan haline geldi. Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak, özellikle Maarif Caddesinde park yasağı getirilmesini istedi. İşyeri sahiplerinin bile araçlarını gün boyu burada bıraktığını, durak içine park eden araçlar yüzünden midibüslerin yolcularını ana cadde üzerinde indirdiğini belirten Muhtar Sarıbaşak, “Yıllar öncede bu konuyu toplantıda Emniyet Müdürü ile görüştük. Maarif Caddesi başından Karaağaç’a giden güzergahta parklanma sorunu var. Sağ taraf yetmedi sol tarafta da parklar başladı. Araçlar bu caddemize park ediyorlar, burası tek yönlü yol, trafik çok sıkışıyor. Ziraat Bankası’ndaki ışıklar durduğu zaman açılıyor, yeşil yandığında burası kör düğüm oluyor. O park kısmını kaldıralım istiyoruz. Derdimizi yetkililere anlattık ama burası böyle kaldı. Bu günlerde Bulgar ve Yunan vatandaşların gelmesi sorunu arttırdı. Mümkün olduğunda polisler gelip müdahale ediyorlar.  Burada parklanmanın tamamen kalkması gerekiyor. Bu caddede Darul Hadis Cami’nin olduğu yere kadar parklanma istemiyoruz.” Dedi.

OTOPARK RUHSATLARI VAR MI?

Öte yandan şehir merkezinde her köşede otoparklar oluştuğunu ve  yıkılan evlerin arsalarının bile otopark yapıldığını belirten vatandaşlar, “Şehirde ciddi bir otopark sıkıntısı olduğunu biliyoruz, ancak sıkıntı var diye her köşe başı otopark olmamalı. Bunların ruhsatı var mı? Buraları kimler işletiyor? Vergi kayıtları var mı? Bunları kim denetleyecek? İşte bu sorulara birileri çıkıp cevap vermeli. Araç geçişi olması gereken yerle bile otopark yapılmış. Edirne bu kadar mı sahipsiz?” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server