Alkol yasağı geliyor mu?

Uğruna can verilen ve Edirnelilerin nefes aldığı alan olan İzzet Arseven Söğütlük Ormanı Millet Bahçesi oluyor. Millet Bahçesinin ihalesi 20 Eylül tarihinde yapılacak ama vatandaşın kafasında soru işareti var. “Millet bahçesinde eskisi gibi piknik yapılacak mı? Piknikte alkol yasağı gelecek mi?”

Alkol yasağı geliyor mu?

Edirnelilerin nefes aldığı İzzet Arseven Söğütlük ormanı Millet Bahçesi oluyor. Bir süre Edirne Belediyesine tahsis edilen alanında geri alınması ile başlayan süreçte  Millet Bahçesi ihalesinin 20 Eylül tarihinde yapılacağı açıklandı.

MİLLETVEKİLİ AKSAL, “İHALE 20 EYLÜL TARİHİNDE YAPILACAK”

Millet Bahçesi ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, “Edirne’mize çok güzel bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Edirne, kenarından üç nehrin geçtiği bir şehir ve biz nehir kenarında bir millet bahçesi yapıyoruz. Buradan Edirneli hemşerilerimize müjdesini verelim, 20 Eylül’de Millet Bahçesi’nin ihalesi yapılacak. Edirneliler hak ettikleri bir millet bahçesine kavuşacaklar. Yürüyüş alanlarıyla, bisiklet yollarıyla, rekreasyon alanlarıyla, millet kıraathanesiyle Edirnelilerin gidip hoşça vakit geçirecekleri, çocukların koşup oynayacağı Edirne’nin hak ettiği bir alan olacak. Kent Ormanı belediyeye tahsisliydi ama orasının tahsisini biz kaldırdık. Orasının bir yürüyüş yolu vardı ama çok da fonksiyonel değildi. Ağaçlar da bakımsız. Ağaçlar bakımdan geçecek. Medyada duyuyorum, bazılarının söylediği gibi orada büyük binalar olmayacak. Sadece küçük, doğaya, çevreye uygun binaların yapılacağı çok güzel bir alan olacak. Hepimiz dört gözle bekliyoruz. Ben şimdiden Edirnelilere hayırlı olsun diyorum” dedi.

ALKOL YASAĞI OLACAK MI?

Öte yandan Millet Bahçesinin nasıl kullanılacağı, kimin işleteceği gibi konularda net bir açıklama yapılmaz iken, Edirneliler daha önce olduğu gibi Millet Bahçesinde piknik yapılıp yapılmayacağı, piknik alanlarında alkol için izin verilip verilmeyeceği konularına açıklık getirilmesi gerektiğini söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu