5000 personel alınacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), meslek mensubu olarak bin 150’si orman mühendisi olmak üzere 4 bin 996 sözleşmeli personel alacak. Ayrıca çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere bin 146 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

5000 personel alınacak!

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) sözleşmeli personel alım ilanı, 29 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

5000 personel alım ilanı

OGM’nin internet sitesinde “5000 Personel Alım İlanı” başlığıyla yapılan duyuruda da, “Genel Müdürlüğümüz personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı, 5.000 personel alımı kapsamında; Genel Müdürlüğümüz Taşra Birimlerinde çalıştırılmak üzere istihdam edilecek personellere ait alım ilanı ekte yer almaktadır. İlanlar ile ilgili eklere duyurular kısmından ulaşabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla arz olunur” denildi. Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alacak; Buna göre, OGM tarafından çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere 4 bin 996 sözleşmeli personel alınacak. Resmi Gazete’deki ilana göre, belirlenen illerde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel olarak bin 150 orman mühendisi alımı yapılacak. Yine sözleşmeli personel pozisyonunda 2 bin 700 orman muhafaza memuru alımı gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli personel başvuru tarihleri

Her iki pozisyon için sözleşmeli personel başvuruları, 24 Eylül-7 Ekim 2019 tarihleri arasında OGM’nin internet sitesi üzerinden e-devlet şifreleriyle yapılacak. Orman Genel Müdürlüğü ayrıca; mühendis, avukat, tekniker, laborant, büro ve destek personeli (şoför) gibi pozisyonlarda görev yapmak üzere bin 146 sözleşmeli personel de alacak. Söz konusu pozisyonlar için başvuru tarihleri ise 12-23 Eylül 2019 olarak duyuruldu.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER