Yurt dışına çıkış harcı 50 TL oluyor!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, ‘Varlık Barışı’ süresinin 31 Aralık 2019’a kadar 6 ay uzatılması, yurt dışına çıkış harcının 15 liradan 50 liraya çıkarılması ve ‘yedek akçe’ oranlarında düzenleme yapılmasını da içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sunduklarını açıkladı.

Yurt dışına çıkış harcı 50 TL oluyor!

AK Parti’li Muş, TBMM Başkanlığı’na verilen ve ‘mali paket’ olarak adlandırılan kanun teklifi hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muş, paketle birlikte ‘Varlık Barışı’nın süresini 31 Aralık 2019 sonuna kadar uzatmayı teklif ettiklerini belirterek, “Yine aynı şekilde basit usulde vergilendirilen esnaflarımız var. Bunların müracaat etmesi halinde; giderler, gider kısmına bakılmaksızın gelirin belli bir oranda vergi vermesinin önünü açıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) kanununda bir değişikliğe gidiyoruz. Burada ‘yedek akçe’ olarak ayrılan oranları da ‘Türk Ticaret Kanunu’ ile uyumlu hale getiriyoruz. Ayrılan kanunda belirtilen düşüşler yapıldıktan sonra yüzde 10 olarak yedek akçenin ayrılmasını teklif ediyoruz. Zorunluk karşılıklarla ilgili sadece pasif tarafına da değil, aktif tarafına bakmak suretiyle bu karşılıkların belirlenmesiyle alakalı Merkez Bankası’na bazı yetkiler teklif ediyoruz” dedi.

KLONLANMIŞ TELEFONLAR 250 LİRAYA KAYDEDİLECEK
Yurt dışına çıkış harçlarının 15 liradan 50 liraya yükseltilmesini teklif ettiklerini aktaran Muş, “Klonlanmış telefonlar var. Yurda farklı şekilde sokularak klonlanmış bir IMEI numarası ile kullanılan bu telefonlar, 4 ay içinde kullanıma kapatılacak. Bunların sisteme dahil olabilmesi için 4 ay içinde bunlar kapatılacak ve vatandaşlar 1 yıl içinde müracaat edip, 250 lira yatırmaları halinde sisteme entegre edileceklerdir. Bu kanun yürürlüğe girdikten sonra yurda farklı şekilde sokup, klonlanmış IMEI numarası kullanan telefonlar hiçbir suretle iletişime açılmayacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haytavır 51
Haytavır 51 - 3 yıl Önce

50 az oluyor 100 yapın sizin gibilerin mecliste yiyeceği yemeğin ve de yüksek maaş alanların yükünü¡ Bizim gibi asgeri ücrete tabi olanların sırtından nasıl çıkarırız hesabı yapın( çuvaldızı hep sesi çıkmayan halka saplamayın birazda iğneyi kendinize değirin ) yeter be yeter artık kaşıkla veriyonuz kepçeyle almanın hesabını yapıyorsunuz viçdansızlar.

SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu