Vatandaşın  muayene isyanı

Önce araç  muayene parasına isyan eden vatandaş, şimdi de muayene randevusu alamadığı için isyan ediyor. Aracının muayenesi biten sürücülere 8 Ağustos gününe kadar randevu verilmiyor. İçişleri Bakanlığının konuya müdahil olması isteniyor

Vatandaşın  muayene isyanı

Vatandaş isyanda. TÜVTÜRK tarafından 10 dakikalık muayene için 420 Tl. alınmasına tepki gösteren araç sahiplerini şimdi yeni bir korku sardı. Aracının muayenesi biten sürücüler randevu almak için ne yaptılarsa randevu alamadılar. Önümüzdeki hafta başlayacak lan bayram tatili öncesi Edirne'de araçlarının muayenesini yaptırmak isteyen araç sahipleri kötü bir sürprizle karşılaştı. Telefon veya internet üzerinden randevu almak isteyen araç sahiplerine  en erken tarih 8 Ağustos 2020 günü veriliyor. Mağdur olduklarını belirten araç sahipleri, "Pandemi dönemi muayene yaptıramadık.Zaten 65 yaş için sokağa çıkma yasağı vardı. Hadi bunu geçtik. Aracımızın muayenesi yeni bitti ve şimdi randevu alamıyoruz. Yetkililer ile yaptığımız görüşmede çok rahat cevap veriyorlar, "randevu bayramdan sonra. Bu sürede yakalanırsanız trafik cezası yiyeceksiniz, ayrıca biz de gecikme cezası ödeyeceksiniz. Bizim suçumuz ne? Aracımızın muayenesinin bitmesine 2 gün kala randevu almak istiyoruz ama randevu verilmiyor. Yani biz aylar öncesinden mi randevu alacaktık. Böyle saçmalık olur mu? Paramızla rezil oluyoruz. Bayram geliyor, binlerce araç yollara çıkacak ama bir çoğunun muayenesi olmayacak? Şimdi suçlu kim? Ben vatandaş olarak aracımın muayenesini yaptırmak istiyorum ama randevu alamıyorum. Yetkililer de pişkince cevap veriyor. İç İşleri Bakanlığı bu konuya el atmalı. Pandemi döneminde bir çok kişi muayene yaptırmadı, şimdi bunun cezasını biz ödeyeceğiz. Dürüst vatandaş cezalandırılıyor. Muayene için ödediğimiz yüksek ücretten vazgeçtik, muayene bile yaptıramıyoruz" dediler.

Öte yandan görüştüğümüz TÜVTÜRK yetkilileri ise, "Pandemi döneminde biz çalıştık, gelip yaptırsaydılar. Muayenesi yeni bitenler için de elimizden bir şey gelmiyor. En yakın tarih 8 Ağustos. İsteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz. Sonuçta biz zaten gecikme parası alıyoruz. Muayeneleri olmadığı için yapılacak bir kontrolde de ceza ödeyecekler ama bizim sorunumuz değil" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu