Nihayet denetim yapıldı…..

Başta pazarlar olmak üzere Edirne’nin her köşesinde açıkta yiyecek, içecek, deterjan gibi ürünlerin satışı devam ederken,  en işlek caddemiz Saraçlar seyyar satıcıların istilasından kurtulamazken, nihayet Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri Cumartesi pazarında açık alanlarda satışa sunulan ürünleri denetledi.

Nihayet denetim yapıldı…..

Ticaret İl Müdürlüğü koordinesinde, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vergi Dairesi, Polis ve Zabıta ekipleri, açık alanlarda satışa  Deterjan, sıvı yüzey temizleyicileri, sıvı sabun, hava aromatize edici ürünler, parfüm, çeşitli sıvı yağlar ile çeşitli gıda ürünleri denetledi. Ekipler yağ çeşitlerinin Gıda Güvenliği Bilgi Sistemine kaydını kontrol etti. Uygun olmayan ürünler satan pazarcılara cezai işlemde bulunuldu.

BU DENETİM YETER Mİ?

Göstermelik bir denetim yeterli olmadığını belirten vatandaşlar, “Senede bir gün denetim yapılmasın. Bu gün tüm pazarlarda açıkta bir çok yiyecek satılıyor. Pazarı bırakın özellikle Cuma günleri Saraçların caddesi ve ara sokaklarda her yerde açıkta yiyecek, içecek, deterjan satılıyor ve her köşe başı seyyar satıcı olmuş. Hadi Edirne Belediyesi bunları görmüyor, diğer kurumlarda görmüyor mu? Pazarlarda açıkta ürün satanların birçoğunun vergi levhası bile yok. Bulgarlar akın ediyor, Edirne ekonomisine para giriyor diye yetkililer gözlerini kapamasınlar” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server