Enez köyleri için önemli karar

Edirne Enez ilçesi köyleri için Bakanlık önemli karar aldı. Edirne ili Enez ilçesi'nde iki köy için Bakanlık tarafından Doğal Sit ve Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı tescil edilmesine yönelik karar alındı.

Enez köyleri için önemli karar

Bakanlık tarafından yeni koruma alanlarına dair önemli kararlar alınmaya devam edilirken, çok sayıda alan hakkında kararlar veriliyor. Edirne ili Enez ilçesinde iki farklı alanı Doğal Sit ve Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi. İstanbul Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ederken, yeni tescil edilen alanları da duyuruyor. Bu kapsamda Edirne iline bağlı ilçesi köyleri hakkında bazı Doğal Sit Alanlarına ilişkin önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edildi. Konuyla ilgili yayınlanan ilanın detaylarına göre, Edirne ili, Enez ilçesi, Gülçavuş ve Sultaniçe Köyleri 18091-18092-18117 Numaralı alanlar Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242156 sayılı Olur'u ile Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

Diğer taraftan Bakanlık, Edirne, Enez İlçesi, Vakıf Köyü 3 Doğal Sit Alanı aşağıda haritada belirtildiği gibi, Bakanlık makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242162 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak ilan edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu