Edirne ciğeri 90 Tl olacak mı? En pahalı köfte nerede?

Artan maliyetleri öne süren bir kısım esnaf fiyat tarifesi almadan Edine Ciğerinin porsiyonunu 90 Tl.den satarken, bazı esnaflarda bu fiyata ciğer satılamayacağını söylediler. Edirne Ciğeri ile birlikte Türkiye’de en pahalı Köftede Edirne’de satılıyor. Vatandaşlar, “Ciğerci esnafının bazıları haklı olabilir. Gider diyorlar ama önce kendilerine baksınlar” dediler. Edirne’de halen 1 kg. Çiğ Ciğer 100 Tl.den satılıyor ve 1 kilo ciğerden 5 porsiyon ciğer çıkıyor.

Edirne ciğeri 90 Tl olacak mı? En pahalı köfte nerede?

Edirne ciğerinde fiyat tarifesi çalkantısı devam ediyor. Kısa bir süre önce tarife alan ve 1 porsiyon Edirne ciğerini 75 Tl.den satmaya başlayan  esnafın bazıları artan maliyetleri göstererek ciğerin porsiyonunu 90 liradan satmaya başladı. Maliyetlerin arttığını belirten esnaf, çiğ ciğer, un, yağ, işyeri kirası, personel giderlerinin arttığını belirtirken,  vatandaşlar bu isteğe tepki gösterdi.

“HER GÜN FİYAT ARTIYOR”

Ciğerin porsiyonun 90 Tl olması gerektiğini belirten ünlü Ciğerciler  Aydın Doğan ve Erdal Akgün , çiğ ciğer fiyatının her geçen gün arttığını bunun en büyük nedenin ise sadece Edirne değil, ülke genelinde Dana ciğerinin  tüketiminin artması olduğunu söylediler. Esnaf Odası ve Edirne Ticaret Odası Başkanları henüz bir zam kararı almadıklarını belirtirken, önümüzdeki günlerde zam dilekçelerinin görüşüleceği belirtildi.

EN PAHALI KÖFTE EDİRNE’DE

Öte yandan Türkiye’nin en pahalı köftesinin Edirne’de satıldığı belirtildi. En yakın ilçemiz Babaeski’de bir porsiyon köfte 45 liradan satılırken, köftesi ile meşhur Tekirdağ’da 65 Tl. , Kırklareli’nde ise 65 Tl.den satılıyor.  Edirne’de ise köftenin porsiyonu 75 Tl.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server