Cumartesi pazarları, Cuma günü kurulacak

Trakya'da Cumartesi günü kurulan tüm pazarlar Cuma günü kurulacak. Bu arada Havsa Hayvan pazarının da Cuma günü kurulması kararlaştırıldı.

Cumartesi pazarları, Cuma günü kurulacak

Covit 19 önlemleri kapsamında alınan hafta sonları sokağa çıkma yasağından sonra tüm Trakya'da Cumartesi günleri kurulan pazarların Cuma günleri kurulması kararlaştırıldı. Cumartesi günleri Edirne'de kurulan pazarın Cuma günü kurulacağını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pazar için tüm tedbirlerinde alındığını söyledi.

HAYVAN PAZARI CUMA GÜNÜ

Trakya'nın en büyük hayvan pazarı olan ve cumartesi günleri hizmet veren Havsa Canlı Hayvan Pazarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cuma günleri kurulacak. Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, yaptığı yazılı açıklamada, salgın tedbirleri kapsamında pazarın kurulduğu günün değiştirildiğini belirtti.Pazarda gerekli dezenfekte çalışmalarının yapıldığını, önlemlerin alındığını, pazara gelecek üreticilerin dikkatli olması gerektiğini aktaran Balkan, "İlçemizde cumartesi günleri kurulan Canlı Hayvan Pazarı 4 Aralık Cuma gününden itibaren kısıtlama süresince cuma günleri 05.00'da kurulacaktır." ifadelerini kullandı. Balkan, ikinci bir duyuruya kadar uygulamanın devam edeceğini bildirdi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER