“Aysan Edirne’nin markasıdır”

Edirne’ye yaptığı yatırımlar ile iş ve aş sağlayan Soyyiğit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Temel Soyyiğit, “Aysan Edirne’nin markasıdır. Trakya’da sıvı yağ ihracatı yapan tek kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Edirne’ye yapacağımız yatırımlar çok daha fazla istihdam sağlayacaktır” dedi.

“Aysan Edirne’nin markasıdır”

Soyyiğit grubun yatırımları ve yeni yapılacak yatırımlar hakkında açıklamalar yapan  Soyyiğit Grup Yönetim Kurulu Başkanı Temel Soyyiğit, Aysan markası ile başladıkları Edirne yolculuğunda yeni yatırımlara hazırlık yaptıklarını söyledi. Edirne’ye otel, hastane ve akaryakıt tesisi yatırımı yapacaklarını söyleyen Soyyiğit, yatırımların Kıyık çıkışındaki arazide olacağını söyledi.  Edirne’ye Turizm Otelcilik, Sağlık-Turizm ve Akaryakıt sektörlerinde yatırım yapacaklarını açıklan Soyyiğit, “Edirne'nin İstanbul'a karayoluyla 2 saatlik yakın mesafede olması, hızla devam eden ve kısa sürede bitirilmesi planlanan AB projesi dahilinde hızlı trenle İstanbul'a ulaşımının 1 saat 20 dakikaya düşmesi ve bu bağlantının da Avrupa'ya devam edecek olması, ayrıca son birkaç yıldır sınır ülkeleri olan Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşlarının yoğun bir şekilde Edirne'ye turistik ve ticaret amaçlı ziyaretleridir.” dedi.

“AYSAN EDİRNE’NİN MARKASIDIR”

Şirketinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Soyyiğit, “Soyyiğit Grup, bugün, sıvı yağlar, endüstriyel margarin, toz gıda ve sıvı pastacılık gibi 4 ayrı kategoride, sürekli olarak yeni makine ve tesisat yatırımları ile üretim teknolojisini geliştirmenin yanında ve üretim kapasitesini de arttırarak faaliyetine devam etmektedir. Sektörlerinde tesisleri ve marka bilinirlikleri önde gelen gruplardan biridir. Soyyiğit Grup, üretimini yaptığı ürünlerin satış ve pazarlamasını 55 kişilik profesyonel satış ekibiyle perakende ve ev dışı kanallara doğrudan ve distribütörler vasıtasıyla yapmaktadır. Aynı zamanda yurt dışı için ürettiği ürünlerin tamamını, Grup şirketi olan Kent Boringer Dış Ticaret Limited Şirketi vasıtasıyla 20 kişilik profesyonel satış ekibiyle 100'ün üzerinde ülkeye ihracatını gerçekleştirmektedir. Bu ülkelerin birkaç tanesinde pazar lideri konumundadır. 2022 yılı cirosu yaklaşık olarak 2.5 Milyar TL, ihracat cirosu ise 53 milyon dolar olan Soyyiğit Grup, özel markalı (Private Label) ürün üretiminde, yurt içinde, Türkiye'nin, yurtdışında ise Dünyanın en büyük zincir marketlerine tedarik amaçlı üretim ve satışını yapmaktadır. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve ülkemizi tüm dünyaya tanıtabilmek Soyyiğit Grubun önde gelen amaçlarından biridir.” dedi.

“850 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”

Soyyiğit brubun, son 10 yılda sürekli olarak Türkiye'deki ilk ve ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında yer aldığını belirten Soyyiğit, 850 kişiye istihdam sağladıklarını söyledi. Soyyiğit, “Grubumuz 2023 yılında Turizm Otelcilik, Sağlık-Turizm ve Akaryakıt sektörlerinde yeni yatırımlar yapmaya karar vermiştir. Bu nedenle, Edirne merkezli olarak Soyyiğit Turizm İnşaat A.Ş.'ni, kurmuş ve faaliyete geçirmiştir. Bu şirket, bu faaliyetler için Edirne'nin merkezi yerlerinde Grup kaynaklarını kullanarak, bu yatırım faaliyetlerine uygun imarlı arsalar alıp, bünyesine dahil etmiştir. Kurulan yeni şirkette bu yatırımlara uygun profesyonel bir yapı ve kadro oluşturularak bu yatırımlara yön verilecektir. Grubun Edirne'ye bu yatırımları yapmaya karar vermesinin ana nedenleri; Edirne'nin son zamanlarda hızlı gelişimi ve değişimiyle beraber, yapılan araştırmalarda, bu sektörlerde acil ihtiyaç olunduğu ortaya çıkması, Edirne'nin İstanbul'a karayoluyla 2 saatlik yakın mesafede olması, hızla devam eden ve kısa sürede bitirilmesi planlanan AB projesi dahilinde hızlı trenle İstanbul'a ulaşımının 1 saat 20 dakikaya düşmesi ve bu bağlantının da Avrupa'ya devam edecek olması, ayrıca son birkaç yıldır sınır ülkeleri olan Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşlarının yoğun bir şekilde Edirne'ye turistik ve ticaret amaçlı ziyaretleridir. Grup hissedarlarının, gıda sektörünün haricinde, yeni sektörlerde yatırım yapma isteği ve mevcut tesislerin önemli bir kısmının Edirne'de bulunması, hissedarların yeni yatırımları Soyyiğit Turizm İnşaat A.Ş. bünyesinde ve Edirne de yapmaya karar vermesine vesile olmuştur.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server