Alışveriş çılgınlığı yaşandı

Kısmi kapanmada, bayram öncesi vatandaşlar marketlere ve pazar yerlerine akın etti. Market kasalarında kuyruk oluşurken, Vali Ekrem Canalp pazar yerlerine giderek vatandaşlar ile görüştü.

Alışveriş çılgınlığı yaşandı

Kısmi kapanmanın son haftasında vatandaşlar İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bu gün açılan pazarlara akın etti. Marketlerin yarın hizmet vermemesi nedeni ile bu gün marketlerde de kuyruklar yaşandı. Edirne'de bu gün 4 ayrı yerde semt pazarı kurulurken, vatandaşlara pazara akın etti. Pazar girişlerinde HES kodu uygulamasının yağılmadığı görülürken, gün içinde bir çok markette yoğunluk nedeni ile HES kodu uygulamasını pas geçti.

Edirne'de 4 ayrı yerde kurulan pazarlara vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, sebze ve meyve fiyatlarının yüksekliği vatandaşı üzdü.

VALİ CANALP, PAZAR YERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Öte yandan Edirne Valisi Ekrem Canalp, pazar yerlerini ziyaret ederek vatandaşlar ve satıcılar ile görüştü. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan genelgeye uyulup uyulmadığını yerinde gören Vali Canalp, vaka sayılarının düşmesinde, alınan önlemlere uyulmasını gösterdi.

MARKETLEDE KUYRUK VARDI

Bu arada yarın kapalı olacak olan marketlerde giriş ve çıkışlarda yoğunluk yaşandı. Yoğunluk nedeni ile bir çok markette girişte HES kodu uygulaması yapılmaz iken, alışveriş sonrası kasalarda uzun kuyruklar oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server