Yaya güvenliği için sahaya çıktılar

Türkiye genelinde bugün uygulanan ‘2 Ekim’de hepimiz yaya geçitlerindeyiz’ farkındalık etkinlikleri kapsamında, Edirne’de Selimiye Cami önünde Vali Ekrem Canalp ve minik öğrenciler, yaya güvenliği için sahaya çıktı.

Tarihi Selimiye Cami’nin önünde kavşak güzergahında düzenlenen, ‘2 Ekim’de hepimiz yaya geçitlerindeyiz’ etkinliğine, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Alparslan Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Program kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü personelleri öğrencilere kırmızı düdük, şapka ve bilgilendirici broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

“EDİRNELİ SÜRÜCÜLERE KURALLARA UYDUKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 Edirne Valisi Ekrem Canalp, program kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, temel amacın trafikte insan sağlığını korumak olduğunu vurgulayarak, “Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, Edirne’nin sürücüleri kurallara uyan en iyi illerden bir tanesiyiz şu anda. Ben kendim şahsen de gözlemle imkanım bulunuyor. Çok az kurallara uymasan olsa da bu tarz farkındalık etkinlikleri ile onlarda kurallara uyuyorlar. Bundan dolayı da Edirne’nin bütün sürücülerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER