Veliler tedirgin, Yetkililer suskun

Edirne'de 11 okulda 15 sınıf Covit nedeni ile karantinaya alınırken, Edirne Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünden tek bir açıklama yapılmıyor. Veliler, "Bir an önce önlem alınsın, ders saatleri düşürülsün" dediler.

Veliler tedirgin, Yetkililer suskun

Aşılamada en yüksek orana ulaşan Edirne'de okullarda artan Covit vakaları velileri tedirgin ediyor. Bu gün itibarı ile 11 okulda 15 sınıfın karantinaya alındığını belirten veliler, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Valiliğinden tek bir açıklama yapılmamasını hayretle karşıladıklarını söylediler.  Görüştüğümüz Veliler, "Okullarda testi pozitif çıkan öğrenci sayısı artıyor ama kimse bize bir şey söylemiyor. Acilen yeni önlemler alınsın. Çocuklarımızın geleceğinden endişe ediyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü hiç bir şey yapamıyorsa ders saatlerini düşürsün veya ikili eğitime gitsin. Hiç olmaz ise çocuklarımız sabah okula gidip öğlen eve gelir. Gün içinde git-gel yapmaz. Ayrıca yetkililer bu okulları açıklasın ve velilerin tedirginliği bitsin" dediler.

KURALLAR UNUTULDU

Öte yandan kuralların Edirne'de unutulduğunu belirten vatandaşlar, "Aşılama arttı ama Edirne'ye çok fazla dışarıdan gelen var. Ne yazık ki daha düne kadar maske ve mesafe uygulaması yapan polis ve zabıta şimdi görmezden geliyor. İnanmayan şehir merkezine gitsin ve neler olduğunu görsün. Bu kadar boş vermişlik olmaz. Maske ve mesafe kuralı uygulanmalı. Saraçlar caddesi, Balıkpazar, tahmis çarşısını kimse görmüyor mu? Maske takmak zorunlu değilse Edirne Valisi açıklama yapsın, kimse maske takmasın" dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server