Var mı? Yok mu?

Edirne İl genel Meclisinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Fen Lisesinde testi pozitif çıkan öğrenci ve öğretmenler ile ilgili kaçamak cevap verdi. Edirne Medya tarafından gündeme getirilen konu ile ilgili olarak Arpacı, “Her yerde olduğu gibi bizde de sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Filyasyon ve Halk Sağlığı ekiplerimiz anında gereken müdahaleyi yaptılar.” dedi.

Var mı? Yok mu?

Edirne İl genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Şenol Kılıç, Arpacı’ya Süleyman Demirel Fen Lisesi’ndeki söylentilerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sordu. Arpacı da Kılıç’ın sorusuna, “Her yerde olduğu gibi bizde de sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Filyasyon ve Halk Sağlığı ekiplerimiz anında gereken müdahaleyi yaptılar.” cevabını verdi.Pandemiyle ilgili de yaptıkları çalışmaları anlatan Arpacı, “Milli Eğitim Bakanlığı'nın gönderdiği hijyen kılavuzu doğrultusunda hareket ediyoruz. Okullarımızda aldığımız bu örneklerle denetimlerimizi yapıyoruz. Okullarımızda hijyen konusunda hiçbir eksiğimiz yok. Hijyen paspası, dezenfektan gibi malzemelerimiz de var. Bakanlıktan gelen ödenek kapsamında diğer eksiklikleri de temin ediyoruz. Her akşam ders bitiminde yerler çamaşır suyu ile temizleniyor. TYP'den bu yıl 550 yardımcı geldi. O da bize can simidi oldu. Valiliğin havalandırma talimatını da uyguluyoruz. her okulumuzda ateş ölçer var. Denetimler yapılıyor. Çöp kovalarımızın ayaklı el değmeden olmasına özen gösteriyoruz. Tüm okullarımızda tedbirler uygulanıyor.” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK EKİPLERİ GEREKEN MÜDAHALEYİ YAPTI”

Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Şenol Kılıç’ın Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde korona virüs vakalarının çok fazla olduğu duyumlarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sorması üzerine ise Arpacı, “Pandemi nedeniyle belli kısıtlamalar var. Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü ile koordine halindeyiz. Her yerde olduğu gibi bizde de sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Filyasyon ve Halk Sağlığı ekiplerimiz anında gereken müdahaleyi yaptılar. Ben de sabah gittim ziyaret ettim. Sağlık Müdürlüğümüz gereken önlemi alıyor. Valimizin de bilgisi var. Çok olası bir durum olursa yetkili üst makamlarla görüşülüp sorun çözülür diye düşünüyorum. Salgın sürecinde herkesin birbirine destek olması gerekiyor. Negatif bir algı oluşturulduğu zaman bu çalışmalara da zarar verebiliyor. Bu bağlamda çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin bir an sağlığına kavuşmasını dileriz. Toplam 55 bin öğrencimiz olduğunu düşünürsek sayıların fazla olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü okullarda çok güzel önlemler alıyoruz. Okulum temiz belgesine başvuran çok fazla okulumuz var. Gereken denetim ve eğitimler yapılıyor. Biz gereken her tedbiri alıyoruz bu noktadan sonra olacaksa o da sağlıkçıların işidir.” cevabını verdi.

NET CEVAP YOK

Bir çok açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Arpacı, Fen Lisesinde testi pozitif çıkan öğrenci olup olmadığı konusunda ise net açıklama yapmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server