“Marketler  para kazanacak diye çocukların ölmesi mi gerek?”

Edirne Şükrüpaşa İlkokulu yanında açılan marketlere  gelen malzeme tırları ve otobüsler, velilerin korkulu rüyası oldu. Yolun bozuk ve dar olduğunu belirten veliler, “İki market para kazanacak diye çocuklarımız tehlikeye atılıyor. Alışveriş için gelen otobüsler, malzeme indiren tırlar arasında cambazlık yapıyoruz. Önlem alınması için bir çocuğun ölmesi mi gerekli? Edirne Valimiz burasını görmeli” dediler.

“Marketler  para kazanacak diye çocukların ölmesi mi gerek?”

Okul yanındaki yolun çamurundan, tozundan bıkmalarının yanında çocuklarının can güvenliğinin kalmadığını belirten veliler, “Burası adeta Bulgar otobüslerinin otoparkı oldu. Hafta içinde bir çok otobüs buraya park ediyor ve biz çocuklarımız ile birlikte araçlar arasında cambazlık yapıyoruz” dediler.

BURASI OTOPARK MI?

Edirne Şükrüpaşa İlkokulu yanındaki sokak otopark oldu. Her gün bir çok otobüsün buraya park ettiğini ve manevraları sırasında tehlike yarattığını belirten veliler, “Yetkililer neden burayı görmüyor? Marketlere ruhsat verilirken indirme bindir işlemleri neden düşünülmez? Her gün çocuklarımızın can korkusu ile yaşıyoruz. Çünkü otobüsler ve tırlar burada manevra yapıyor. Sokak zaten dar.  İnşaat nedeni ile yol bozuldu ve halen yapılmadı. Çamurdan kaçarken, manevra yapan otobüsler arasında kalıyoruz. Yetkililere söyledik ama kimsenin buraya baktığı yok. Edirne Valisi Ekrem Canalp’i gelip burayı görmesini istiyoruz. Pazartesi günü gelip burasını görsün. Böyle giderse çocuklarımız için eylem yapıp yolu kapatmayı düşünüyoruz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server