KYK yurt başvuru sonuçları 

Üniversite kayıtlarının akabinde yüz binlerce öğrenci bir yandan da 2019-2020 KYK yurt başvurusu işlemlerini tamamladı.

 KYK yurt başvuru sonuçları 

Evlerinden uzakta okuyacak olan ve maddi imkanı elvermeyen birçok öğrenci, devlet yurtları ile barınma ihtiyaçlarını huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. e-Devlet üzerinden başvurularını yapan yüz binler genç, '2019 KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna cevap arıyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasaoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı son dakika duyurusu ile KYK yurt başvuru sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. Böylelikle, ilan edilen neticeler ile asil ve yedek adaylar belli oldu.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda merakla beklenilen sonuçların açıklandığını duyurdu. Kasaoğlu, "Yurtlarımız sizi bekliyor. Büyük ailemize hoş geldiniz.." ifadesini kullandı.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NASIL VE NEREDEN SORGULANIR?

Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından 2019 KYK yurt başvuru sonuçlarının nasıl ve nereden sorgulanacağına dair fikir sahibi olabilirsiniz.

EN FAZLA 4 KİŞİLİK ODALAR

Daha önce 8-10 kişilik koğuş sistemine sahip yurtlarda artık en fazla 4 kişilik odalarla hizmet veriliyor. Az sayıda bulunan 6-8 kişilik odaların da modernleştirilmesi çalışmaları devam ediyor. Engelliler için özel tasarlanan odaların da bulunduğu yurtlarda, her odada banyo, buzdolabı, çalışma masası ve kıyafet dolabı yer alıyor. Yurtlarda çamaşırhane ile spor, sanat ve kişisel gelişim faaliyetleri için salonlar bulunuyor. Yurttaki odalar her gün görevliler tarafından temizleniyor. Açık büfe yemek hizmetinin sunulduğu yurtlarda, öğrenciler yüksek standartlarda konfordan yararlanıyor.

UCUZ VE SAĞLIKLI YEMEK İMKANI

KYK yurtlarında barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için öğrencilere lokanta-kantin, kafeterya gibi imkanlar da sunuluyor. KYK'lı gençlere her gün açık büfe sabah kahvaltısı imkanı sağlanırken, akşam için ise 20 çeşide yakın yemek servis ediliyor. Öğrencilerin maddi imkanları gözetilerek belirlenen yemek fiyatları, piyasa ortalamasının en az yüzde 35 altında bulunuyor. Mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler, gıda mühendisleri ve yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol ediliyor. KYK'daki lokanta-kantin işletmelerinde gıda mühendisi veya diyetisyen çalıştırma zorunluluğu da bulunuyor. Lokanta ve yemekhanelerin tedarik, depolama ve üretim aşamalarının tamamı, işinde uzman meslek elemanları tarafından kontrol ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin