İnşaat bitti, Çile bitmedi

Edirne Şükrüpaşa İlkokulu yanındaki inşaat bitti, öğrencilerin çilesi bitmedi. İnşaat yanındaki yolun halen yapılmaması nedeni ile öğrenciler çamur, batak içinde okula gidiyor, Veliler çamurla savaş veriyor. Veliler, “ İnşaat bitip market bile açılmasına rağmen yol yapılmadı. Bundan kim sorumlu? Belediye mi? İnşaatı yapan firma mı dediler.

İnşaat bitti, Çile bitmedi

Şehrimizin güzide okullarından Şükrüpaşa İlkokulunda okuyan öğrenciler ile onları okula getiren velileri çamur ve batak ile mücadele ediyor. Okulun yanında bulunan ve yıllarda DSİ evleri olarak bilinen binanın yıkılarak yerine yeni bir bina yapılması ile başlayan yol çilesi halen bitmedi. İnşaatın bittiğini ve market açılışının bile yapıldığını belirten veliler, “İnşaat bitti,  çilemiz bitmedi” dediler.

SORUMLU KİM?

İnşaatın başlaması ile birlikte çilenin başladığını belirten veliler, “ İnşaatın olduğu sokak son yağışlar ile çamur deryası oldu. Yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulamadık. Şimdi inşaat bitti, marketler açıldı ama yol bir türlü yapılmıyor. Kış geldi, çocuklarımız çamur batak içinde okula gitmek zorunda kalıyor. Bizler ise okul çıkışında yine çamur içinde beklemek zorunda kalıyoruz. Edirne Belediye yetkilileri burasını görmüyor mu? Bozulan yolun yapımı kimin sorumluluğunda? Belediye yol parasını alıp yapmıyor mu? Tüm bu soruların cevabını bekliyoruz. Çamur içinde çocuklarımızı okula göndermek istemiyoruz” dedi.

Yetkililere sesleniyoruz. Edirne’nin orta yerinde yaşanan  bu soruna seyircimi kalacaksınız?

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2021, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server