Bilinenler anlatıldı, bilinmeyenler gizlendi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, basın toplantısında kaç okulda, kaç sınıfın karantinaya alındığını, kaç öğrencinin testinin pozitif çıktığını açıklamadı.

Bilinenler anlatıldı, bilinmeyenler gizlendi

Edirne kamuoyunun merakla beklediği sorulara cevap gelmedi. Edirne'de bir çok okulda sınıflar karantinaya alınırken, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fatih Selvi, Halk Sağlığı Müdürü DR. Selma Heves ortak basın toplantısı düzenledi. Dr. Fatih Selvi, korkulacak bir durum olmadığını ve sağlık açısından tüm tedbirlerin alındığını belirtirken, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Bilim kurulu tarafından önerilen önlemlerin titizlikle uygulandığını,  temizlik malzemesi sorunu olmadığını, tam gün öğrenim devam ettiğini, testi pozitif çıkan öğrenciler ile ilgili olarak yine bilim kurulu tarafından hazırlanan rehber kuralları uygulandığını, havalandırma yapıldığını, maske kutuları olduğunu ve sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulandığını söyledi.

SORULARA CEVAP YOK

Öte yandan  hangi okullarda kaç sınıfın karantinaya alındığı sorusu ise cevapsız kaldı. İlk okul öğrencilerine PCR testi yapılıp yapılmayacağı konusunda Milli Eğitim Müdürü Arpacı, "Karar Bakanlığımızın" derken,  testi pozitif çıkanlarla ilgili olarak da, "Sayılar değişken" ifadesini kullandı.

13 OKULDA 17 SINIF KARANTİNADA

Bu arada haber merkezimize ulaşan bilgilere göre halen 13 okulda 7 sınıf karantinaya alınmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server