Başarısını perçinledi

Edirne'li Hemşehrimiz Prof. Dr. Necdet Budak, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yeniden Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Karar bu günkü resmi gazetede yayınlandı.

Başarısını perçinledi

Edirne Milletvekili olarak adece Edirne değil, tüm Trakya'da başarılara imza atan ve 2017 yılında Ege Üniversitesi Rektörlüğüne  atanan Prof.Dr. Necdet Budak, başarılı çalışmaları, öğrenci ve akademisyenler ile kurduğu başarılı ilişkiler ve çok sevilen kişiliği ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

NECDET BUDAK KİMDİR?

Necdet Budak, 29 Ekim 1964 tarihinde Edirne'nin Keşan ilçesinde dünyaya geldi. Lise mezuniyetinin ardından Ege Üniversitesi'nde okumaya başladı. Burada Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü'nden mezun olan Budak, aynı üniversitede yüksek lisansını da tamamladı.Doktorasını ise ABD'de bulunan University of Nebraska'da Tarla Bitkileri üzerine yaptı.Kariyeri boyunca Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyeliği ve Bölüm Başkan Yardımcılığı, Hollanda’da Tohum Bilimi ve Teknolojisi Alanında Çalışmalar ve TBMM XXII. ve XXIII. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Milletvekilliği, Barış İçin Asyalı Parlamentolar Birliği ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı.  2017 senesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Hemşehrimiz Prof.Dr. Necdet Budak'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server