55 bin 251 öğrenci ders başı yaptı

Edirne’de, yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı, öğrenciler ilk gün heyecanını velileri ile birlikte yaşadı. 55 bin 251 öğrenci ders başı yaptı

Edirne’de ilk ders zili çaldı. Edirne 75 nci Yıl İlköğretim Okulunda düzenlenen törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve veliler katıldı. Edirne’de, 2019\2020 eğitim-öğretim yılı başladı, kent genelinde toplam 55 bin 251 öğrenci ders başı yaptı. Öğrencilerin ilk gün heyecanına bazı velilerde ortak olurken, bazı öğrenciler annelerinin yanından ayrılmak istemedi.

“ÜLKENİN KADERİNİ TAYİN EDECEK GENÇ BEYİNLERE ZEMİN HAZIRLAMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZDİR”

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, yeni eğitim öğretim yılı öncesi yaptığı konuşmasında, “Türkiye için yüreği çarpan milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri içerisinde ülkenin kaderini tayin edecek genç beyinlere ve taze güçlere zemin hazırlamak en büyük görevimizdir” dedi.

“EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül “Tasarım ve beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkanları, okul profili değerlendirmeleri, mesleki ve teknik eğitim sektörü ile yapılan işbirliği ve çalışmalar doğrultusunda en iyi bir biçimde yetiştirilmeleri için tüm eğitim camiası olarak bizler seferberliğimizi devam ettiriyoruz” diye konuştu. 

“155 OKULDA 10 FARKLI ALANDA TASARIM VE BECERİ ATÖLYELERİ AÇIYORUZ”

Edirne Valisi Ekrem Canalp ise “Bu yıl 155 okulumuzda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyelerini faaliyete koyacağız. Bunların önemlice bir kısmını önümüzdeki 2 hafta içerisinde faaliyete koymuş olacağız. 2 bölümünü de Ekim ayının 15’ine kadar eğitim öğretimin hizmetine sunmuş olacağız” dedi. Öte yandan, Edirne’de, 2019-2020 eğitim, öğretim yılında; okul öncesi eğitim kurumlarında 6 bin 246, ilkokul 1. sınıflarına 4 bin 440, ortaokul 5. sınıflarına 4 bin 127, ortaöğretim 9. sınıflarına 4 bin 104 öğrenci olmak üzere 18 bin 917 öğrenci kayıt edilmiş olup, toplam 55 bin 251 öğrenci eğitim, öğretime devam edecek. Daha sonra ise Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılışı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server