20 yıl önce kapanan okul, Onun önderliğinde yeniden eğitime başladı

İş İnsanı Nesim İba, İlkokulu okuduğu ve 20 yıl önce öğrenci yok diye kapatılan Kars-Iğdır Aralık Devlet Üretme Çiftliği İlk okulunun yeniden açılması için önderlik etti ve  kendi imkanları ile onarttığı, Edirneli hayırseverlerin yaptığı ayni yardımlar ile İlkokulun yeniden eğitim ve öğretime açılmasını sağladı.

20 yıl önce kapanan okul, Onun önderliğinde yeniden eğitime başladı

Çocukluğunun  geçtiği topraklara vefa borcunu ödemek isteyen İş insanı Nesim İba, yıllar önce ilkokulu okuduğu  Kras-Iğdır Aralık Devlet Üretme Çiftliği İlkokulunun  yeniden eğitim ve öğretime başlamasına vesile oldu. Öğrencilerin azalması nedeni ile kapatılan okulun, yeniden hayata geçirilmesi için kendi imkanları ile okulu onarttığını belirten İş İnsanı Nesim İba, “Okulu kendi ailemiz imkanları ile onarımını sağladık. Burası benim ilkokulu okuduğum okul ve vefa borcum var. Daha sonra Edirne’de kurduğumuz bir grup ile okulun eksiklerini tespit ettik ve maddi değil, ayni yardımlar ile eksikleri giderdik. Şu anda okulumuzda 25 öğrenci eğitim görüyor. Terör belasının bitmesi ile köye dönüşler arttı. Gelecek yıl daha fazla öğrenci olacaktır. 29 Ekim günü burada olmaktan büyük mutluluk duydum. Bundan sonra da okulumuza desteğimiz sürecektir. Her yıl bir okulumuza destek veriyoruz. Herhalde hayatımın en anlamlı Cumhuriyet Bayramı. Borcumuz ödemekle bitmez ama yıllar sonra ilkokuluma can vermek nasip oldu. Çocukluğum bu güzel çocuklara armağan, eğitimleri için can suyu olsun. Bayramları kutlu olsun.” dedi.

Yatırımlarını eğitime ve çocuklarımızın geleceğine yapan iş insanı Nesim İba ve İba ailesini kutluyor, örnek olmasını diliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server