Zengin, Fakir belli olsun

Edirne Ciğerine tavan fiyat geldi. ETSO Başkanı Sezai Irmak, “Bütün ciğerciler A Kalite iş yapıyor ama bazıları sunumu farklı yapıyor, fazla personel çalıştırıyor, dükkanı küçük olanların masrafı az oluyor, bunlar 80-90 liraya ciğer satabilir” dedi.

Zengin, Fakir belli olsun

Edirne ciğeri gündemden düşmüyor. Edirne Ticaret ve Sanayi Odsı tarafından tavan fiyat uygulaması ile bir çok işyerinde 1 porsiyon ciğer 120 liradan satılırken, bazı işyerleri ise farklı fiyat uyguluyor. İşyerlerinin konseptine göre fiyat uyguladıklarını, bazı işyerlerinin gerek gider, gerek personel olarak yüksek bedeller ödediğini belirten ETSO Başkanı Sezai Irmak, kişilerin bunun hesabını yaparak ciğer yemeye gitmeleri gerektiğini söyledi.

ETSO BAŞKANI IRMAK  NELER SÖYLEDİ?

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, ciğere 120 lira tavan fiyatı belirlediklerini söyleyerek “Edirne ciğerinin fiyatı diye bir şey yok. Bunun adını doğru koyalım. Ciğeri tek başlık altında toplayamayız. Ciğercinin bir tanesi var; önüme koyduğu masa, tabak, çatal, sunum, dükkânın ferahlığı, 50 kişilik bir salona 10 tane personel koymuş. Diğeri 20 metrekare yer, 1 kişi ile çeviriyor. Misafir geldiğinde insanlar iyi yerlere gitmeye bakıyor. Kalite olarak hepsi aynı. Bütün ciğerciler "A kalite" iş yapıyor. Edirne'de kötü ciğer yapan bir ciğerci yok. Ancak tavan fiyat belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum ve tavan fiyatı verdik. Ama bazı ciğerciler, küçük dükkânı olanlar 90 TL'ye, 80 TL'ye satar. Buna hiçbir itirazımız olmaz, kızmayız da. Herkes istediği fiyattan satabilir, serbest piyasa ekonomisi. Bu yüzden ciğere ve köfteye en yüksek fiyatı, tavan fiyat olarak belirledik ve ilgili meslek komitemizden, yönetimimizden, meclisimizden geçti”  dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu