Uyuşturucu ile mücadelede dur durak yok

Edirne Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri uyuşturucu ile mücadelede dur durak bilmiyor. Son bir hafta içinde yapılan operasyonlarda 4 kişi tutuklandı.

Uyuşturucu ile mücadelede dur durak yok

Uyuşturucu ile mücadelede etkin çalışmalar yapan Edirne Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri son bir haftada yaptıkları operasyonlar sonucu önemli ölçüde uyuşturucuya el koydu ve yakalanan 4 kişi tutuklandı.

UYUŞTURUCUYU  YOLA ATTILAR

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik yaptıkları istihbari çalışmalar kapsamında; Edirne gişelerinde  şüpheli bir aracın İlimiz gişelerine gelmesi üzerine araç durdurulmak istendi. ancak, dur ihtarına uymayarak aracıyla kaçmaya çalışan araç sürücüsü H.G.isimli şahıs ve yanındaki S.D. yapılan takip sonrasında yakalandı.  Görevlilerce  yapılan takip esnasında yolun kenarına attığı tespit edilen 167,01 gram gelen Metamfetamin maddesi ele geçirildi. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte S.D. ve H.G. isimli şahıslar mevcutlu olarak çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak  cezaevine sevk edildiler.

EVLERİNDE UYUŞTURUCU ÇIKTI

Narkotik ekipleri tarafından ilimizde yapılan eş zamanlı operasyonda S.S. ve S.H. isimli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; 1 adet alüminyum folyoya sarılı vaziyette bulunan ve daralı ağırlığı 7.11 gram gelen Metamfetamin olduğu değerlendirilen madde, 1 adet şeffaf renkli kilitli poşet içerisinde 9,76 gram esrar olduğu değerlendirilen madde, 2 adet iç içe geçmiş şeffaf renkli kilitli poşet içerisinde bulunan ve daralı ağırlığı 6.72 gram gelen Sentetik Kannabinoid (Bonzai) olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte mevcutlu olarak çıkarıldıkları adli makamlarca S.S.isimli şüpheli şahıs tutuklandı.  Öte yandan  H.G. ve S.D. isimli şahıslarla müşterek olarak Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığı tespit edilen N.G. isimli şahsın ikametinde yapılan aramalarda; 13,12 gram Metamfetamin maddesi ve uyuşturucu madde fişeklemede kullanılan 2 adet alüminyum folyo ele geçirildi. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte N.G. isimli şahıs mevcutlu olarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Edirne Kapalı cezaevine teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server