Trakya Üniversitesinin Cumhurbaşkanının kararından haberi yok mu?

Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişler ile belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Ancak Trakya Üniversitesi hastane otoparkında halen para alınmaya devam ediliyor.

Trakya Üniversitesinin Cumhurbaşkanının kararından haberi yok mu?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Kurban Bayramı tatili nedeniyle 30 Temmuz Perşembe günü saat 00.00'dan (çarşamba gününü perşembe gününe bağlayan gece) başlayarak 4 Ağustos Salı günü saat 07.00'a kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacak. Bu arada Edirne Belediye Başkanlığı da tasarrufundaki  yol kenarlarındaki parklardan ücret almıyor.

"TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BU  KARARI DUYMAMIŞ"

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, vatandaşı düşünerek aldığı karar memnuniyet yaratırken, Trakya Üniversitesi yönetimi, Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde bulunan otoparktan iilk gün ücret almamasına rağmen, ikinci gün itibarı ile yeniden ücret almaya başladı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Trakya üniversitesinin buradan gelecek 3 kuruşa mı ihtiyacı var. Cumhurbaşkanımız, Belediye hizmetleri dahil bir alanda halkını düşünürken, bayram boyunca otoparka yine para ödeyeceğiz. Üniversite yönetimi bayram tatili boyunca burasını ücretsiz yapsaydı daha iyi olmaz mıydı? Zaten gelen kişi sayısı belli ve gelenler hastaları için geliyor. Bu insanlara bir jest yapmak bu kadar mı zor?  Üniversite yönetiminin Cumhurbaşkanımızın kararlarından bilgisi yok mu? " dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu