Tekneler battı

Bölgemizi etkisi altına alan yağışlı hava ve fırtına yüzünden Enez balıkçı barınağında tekneler battı.

iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/HUNmkmWGau0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Hızı saatte 80 Kilometreyi bulan fırtına yüzünden deniz ulaşımı aksarken, Enez balıkçı barınağında bağlı olan bir çok teknede hasar meydana geldi.. Bu arada içi su dolan ve su gideri olmayan bir kaç teknenin battığı belirtildi. Havanın çok soğuk olduğunu ve batan teknelere müdahale edemediklerini belirten Balıkçı barınağı sakinleri, bu gece ve yarın fırtınan etkisini arttırması ile bir çok teknenin daha batacağını ve önlem alınması gerektiğini söylediler. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’un Avrupa Yakası, Trakya ve Ege Bölgesi’nde bugün kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini duyurdu.

FERİBOT SEFERLERİ DURDURULDU

Ege Denizi'nin kuzeyinde etkili olan fırtına nedeniyle yarın Bozcaada'ya yapılması planlanan feribot seferlerinin tümü iptal edildi.Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşıyan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamaya göre, bölgede etkili olan fırtına nedeniyle yarın yapılacak Geyikli-Bozcaada ve Bozcaada-Geyikli feribot seferleri gerçekleştirilemeyecek. Öte yandan Lapseki-Gelibolu arasındaki seferler de fırtına nedeniyle geçici olarak durduruldu. Diğer seferlerde aksama yaşanmıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER