Tek eksiğimiz Kahve Festivali!....

Geçtiğimiz günlerde Kabak Festivaline imza atan Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu defa Edirne ile hiç ilgisi olmamasına rağmen Kahve ve Çikolata Festivali düzenliyor.  Festival ile ilgili soru işaretleri devam ederken, yetkililerden tek açıklama gelmiyor.

Tek eksiğimiz Kahve Festivali!....

Edirne için ne anlam ifade ettiği bilinmeyen Kabak festivali ile gündeme gelen Edirne İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bu defa tek eksiğimiz olan Kahve ve Çikolata Festivali düzenliyor.  Kabak festivalinde  olduğu gibi bu festivalde de harcamalar ile ilgili bilgi verilmez iken Festivale ne kadar bütçe ayrıldığı, giderlerin hangi kurum tarafından karşılanacağı ve yapılan ihaleyi kimlerin kazandığının açıklanmaması soru işaretlerini çoğaltıyor. Festivale katılacak firmalar ile ilgili ne gibi anlaşma yapıldığının da adeta sır gibi tutuluyor olmasına anlam verilemiyor.

PEYNİR VE SÜPÜRGE FESTİVALİ YOK, ÇİKOLATA FESTİVALİ VAR

Edirne'ye özgü ürünler olan ve Edirne'nin tanıtımında rol oynayan Peynir, süpürge gibi ürünlerin festivalinin yapılmadığını aksine hiç ilgisi olamayan Kabak ve Çikolatanın festivalinin yapıldığını belirten esnaf, " Gel de çık işin içinden. Acaba birilerine rant mı sağlanıyor?  Bu soruların cevabı verilmeli" dediler.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server