TBMM Başkanı Destek verecek mi?

Rektör Tabakoğlu'nun görev süresi boyunca yaptığı icraatlar, işe alımlar, gazetecilerin sordukları, Fetö ile bağlantı olduğu iddia edilen kişileri önemli görevlere getirmesi gündemden inmez iken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın Tabakoğlu'nun yeniden atanması için destek verip vermeyeceği merak ediliyor.

TBMM Başkanı Destek verecek mi?

6 Ağustos 2020 tarihinde görev süresi dolan  Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu'nun yeniden aynı göreve atanıp atanmayacağı henüz belli değil iken kamuoyunda başka bir isim gündeme geliyor. Rektör Tabakoğlu'nun görev süresi boyunca yaptığı icraatlar, işe alımlar, gazetecilerin sordukları, Fetö ile bağlantı olduğu iddia edilen kişileri önemli görevlere getirmesi gündemden inmez iken, bu iddialara Rektör Tabakoğlu'nun cevap vermemesi de ayrı bir handikap olarak nitelendiriliyor.Denizli Üniversitesi Rektörünün görevden alınmasından sonra gözler görev süresi dolan ve yeniden atanmayı bekleyen Trakya Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu'na çevrildi. Görev süresi boyunca bir çok iddia ile karşı karşıya kalan ve özellikle Keşan Meslek Yüksek okulu Öğretim Üyesi Derya Kuloğlu ile yaşananlar sonrası, Gazeteci Lütfü Karakaş, Hamza Yasa ve bir kaç gazetecinin daha ağır ithamları ve soruları ile karşılaşan Rektör Tabakoğlu'nun en büyük destekçisi olan TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un bu defa destek vermeyeceği iddia ediliyor.Öte yandan Edirne Ak parti teşkilatının da geçmişte yaşananlar, Yerel seçimlerde yeterli desteğin görülmemesi nedeni ile Rektör Tabakoğlu'na destek vermediği belirtilirken, Milletvekili Fatma Aksal'ın, teşkilatın olumsuz görüşüne rağmen destek verip vermeyeceği konusunda net bilgi alınamadı. Bu arada Rektör Tabakoğlu'na Tekirdağ Ak parti Merkez İlçe Başkanının destek verdiği, ancak milletvekillerinden bir destek görmediği edinilen bilgiler arasında.

GAZETECİ LÜTFÜ KARAKAŞ NELER YAZMIŞTI?

Trakya Üniversitesi ve Rektör Tabakoğlu ile belgelere dayalı yazılar kaleme alan Gazeteci Lütfü Karakaş'ın yazılarına  ulaşabilirsinin. İşte o yazıların başlıkları. Kitabı Yasaklı Ama Müdür-3, 6.6 Milyonluk İlaçlara Ne Oldu?,Hayrabolulu Erhan-2, Sayıştay,Hayrabolulu Erhan-1,Rektör Hocaya Zor Sorular,15 Temmuz Notları-4,Gece Mesajları,Rektör Adayları,Kadın Çığlığı-1,Hayrabolu Tatlısı,,Çetrefilli İşler,Vicdanların isyanı,Dezenfektan. Bu yazılar ile birlikte Gazeteci  Hamza Yasa ve Gökhan Tuzladan'da güncel yazılar ile Trakya Üniversitesinde yaşananları gündemde tutmuştuamzaH

YORUM EKLE
YORUMLAR
Refik Saydam
Refik Saydam - 4 yıl Önce

Trakya Üniversitesi‘bin yeni Rektörü Edirne’li bölgeyi ve Balkanlar’ı yakından tanıyan Uzun yöneticilik geçmişi olan, sosyal biri olmalı. Asla Tıpçı olmamalı. Çünkü bu işte sosyal ve beşeri ilişkiler önemlidir. Yönetmekte sanattır.

SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu
vps server