SONAR Edirne'de anket yapmadı mı?

Pandemi döneminde başarılı çalışmalar yapan  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, SONAR tarafından yapılan araştırmada başarılı Belediye Başkanları arasında yer almadı. Vatandaşlar ise, "SONAR Edirne'de araştırma yapmadı mı" diye sordu.

SONAR Edirne'de anket yapmadı mı?

Sonar Araştırma, 51 ilde vatandaşa sordu: Pandeminin en başarılı başkanları kimler. Listede Edirne Belediyesi yer almadı. Pandemi döneminde yerel yönetimlerin çalışmaları öne çıktı. Sonar Araştırma da vatandaşa “Korona döneminde en başarılı bulduğunuz belediye başkanı kim?” diye sordu. Anket, büyükşehirler hariç 51 ilde ve İstanbul hariç büyükşehirlerin 137 ilçesinde gerçekleştirildi.Temmuz ve ağustos aylarını kapsayan ankette en başarılı ilk 15 belediye başkanı belirlendi. Ankette; AKP ve CHP 6'şar, MHP 3 belediye başkanı ile yer aldı.Yüzde 66'lık oranla AKP'li Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin en başarılı belediye başkanı olarak belirlendi.Metin'i, yüzde 65.6'lık oran ile CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve yüzde 62.2'lik oran ile MHP'li Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci takip etti.

İŞTE DİĞER BAŞKANLAR

AKP'li Savcı Sayan (Ağrı), % 59.5. CHP'li Ülgür Gökhan (Çanakkale) % 59. AKP'li Mehmet Yarka (Şırnak) % 58.4. CHP'li Barış Ayhan (Sinop) % 56.8. AKP'li Rasim Arı (Nevşehir) %55,6. CHP’li Mehmet Oktay (Marmaris) %54.2. CHP'li Semih Şahin (Bilecik) % 53.7. MHP'li Kadir Kara (Osmaniye) % 52.9. CHP'li Faruk Demir (Ardahan) % 51.8. AKP'li Ömer Selim Alan (Zonguldak) % 51.2. AKP'li Ercan Çimen (Gümüşhane) % 50.6. MHP'li Rahmi Galip Vidinlioğlu (Kastamonu) % 49.7. CHP'li Ali Orkun Ercengiz (Burdur) % 49.1.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu