Saatlerce kuyrukta beklemeyi göze aldılar

Yurt dışından gelenlerden istenecek olan PCR testi öncesi Bulgaristan vatandaşları alışveriş için Edirne'ye akın etti. Yarın gece saat 24.00'te başlayacak olan uygulamaya yakalanmamak için Bulgaristan vatandaşları saatlerce gümrük kuyruğunda beklemeyi göze aldı.

Saatlerce kuyrukta beklemeyi göze aldılar

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar gereğince yarın akşam saat 24.00'te başlayacak olan yurt dışından gelenlere PCR uygulaması öncesi, son alışverişlerini yapmak isteyen Bulgaristan vatandaşları Edirne'ye akın etti. Edirne'ye gelişte saatlerce Kapıkule sınır kapısında bekleyen Bulgaristan vatandaşları dönüşte de aynı çileyi çekti. Edirne'de gün boyu alışveriş yapan Bulgaristan vatandaşları dönüşte saatlerce gümrük kapısında bekledi.Yarın gece saat 24.00'te başlayacak olan uygulamanın gelişleri etkileyeceğini belirten Bulgaristan vatandaşları, "Test yaptırma şansımız yok. Genelde 4  kişi geliyoruz ve bir kişi için maliyet  50 levanın üzerinde. Bu nedenle yarın geceden sonra Edirne'ye gelme şansımız yok. Belki tek tük gelen olur ama şimdi ki gibi gelinmeyecek. Paramız değerli ve alışverişimizi Edirne'den yapıyorduk. Şimdi hem biz mağdur olacağız, hem Edirne esnafı mağdur olacaktır" dediler.

UYGULAMA MART AYI SONUNA KADAR SÜRECEK

Öte yandan yurt dışından gelenlere uygulanan PCR testinin Mart ayı sonuna kadar devam edeceği ve bu  süre içinde gelenlerin son 72 saat içinde alınmış  negatif testlerini göstermek zorunda oldukları belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
shiba coin
dogecoin