Piknik yasak, berberler kapanıyor, 46 ülkeye uçuşlar durduruldu

46 ülkeye daha uçuşlar durduruldu Uçuşların durdurulduğu ülke sayısı 68'e çıktı. İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetlerini bugün 18:00'dan geçerli olmak üzere durdurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangal yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Piknik yasak, berberler kapanıyor, 46 ülkeye uçuşlar durduruldu

Korona önlemleri genişliyor. Bakanlıklar her saat başı yeni önlemler alıyor. İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetlerini bugün 18:00'dan geçerli olmak üzere durdurdu. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Koronavirüs tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

Bakanlık, "Söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini" talep etti.

PİKNİK VE NANGAL YASAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangal yapılmasının yasaklandığını açıkladı. Koronavirüsle mücadele kapsamında önlemler artırılıyor. Dün ve bugün ‘Evde kalın’ çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve ormanlık alanlara akın etmişti. Bu durum Tarım ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangalın yapılmasının yasaklandığını açıkladı. Bakanlık, sosyal mesafe korunarak yürüyüş yapılabilir dedi.

46 ÜLKEYE DAHA UÇUŞ YASAĞI GELDİ

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 46 ülkeye daha uçuşların durdurulduğunu açıkladı. Böylece uçuşların durdurulduğu ülke sayısı 68'e çıktı.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına göre; 21 Mart 2020 saat 17:00 itibariyle Ülkemiz tarafından uçuşların durdurulduğu 22 ülkeye ilave olarak 46 ülkeye daha uçuşlar durdurulmuştur” denildi.

İşte uçuşların durdurulacağı 46 ülke:

”Kuveyt, Bangladeş, Moğolistan, KKTC, Ukrayna, Kosova, Fas, Lübnan, Ürdün, Kazakistan, Özbekistan, Umman, Slovenya, Moldova, Cibuti, Ekvator Ginesi, Kanada, Hindistan, Macaristan, Guatemala, Polonya, Kenya, Sudan, Çad, Filipinler, Letonya, Tayvan, Peru, Sri Lanka, Ekvator, Nijer, Tunus, Cezayir, Fildişi Sahili, Finlandiya, Angola, Çekya, Dominik, Kamerun, Karadağ, Kolombiya, Kuzey Makedonya, Moritanya, Nepal, Portekiz ve Panama”.

Daha önce Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Çin, Danimarka, Mısır, Fransa, Gürcistan, Almanya, İran, Irak, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Suudi Arabistan, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere'ye uçuşlar durdurulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER