Peynirde Edirne'den

Bir zamanlar Kaşar Peynirinin diyarı olarak bilinen Bulgaristan, peynirini, kaşarını, her türlü yiyeceğini Edirne'den alıyor. Ekipler ise sürekli olarak maske denetimi yapıyor.

Peynirde Edirne'den

Sınır kapısının açılması ile birlikte 2 haftadır Edirne pazarlarına hücum eden Bulgar vatandaşları, tüm ihtiyaçlarını Edirne'den karşılıyor. Sabah erken saatlerde Cumartesi pazarına gelen Bulgar vatandaşları, sebze ve meyve'nin yanında özellikle süt ve süt ürünlerine büyük rağbet gösteriyor. her çeşit peynirden alan Bulgar vatandaşları, koli koli yumurta alıyor. Edirne'deki pazarın kendilerine göre  çok ucuz olduğunu ancak bazı esnafın fiyatlarda bindirme yaptığını belirten Bulgar vatandaşları, "Edirne esnafının bir kısmı hemen zengin olmak istiyor. Biz hafta içindeki pazarlara da geliyor ve fiyatlara bakıyoruz. Bize hileli ürün ve fahiş fiyattan ürün vermesinler" dediler.

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Öte yandan Cumartesi pazarında Polis ve zabıta ekipleri sürekli olarak maske ve sosyal mesafe denetimi yapıyor. Ekipler özellikle maske konusunda esnafa uyarıda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
coin news
hank inu